Kohus karistas pakistanlast rünnanud meest kaheksa arestipäevaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Harju maakohtu kohtuhoone
Harju maakohtu kohtuhoone Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus määras kolmapäeva pärastlõunal Tallinnas Õismäe teel Pakistanist pärit meest rünnanud Taunole karistuseks kaheksa arestipäeva.

Politseinikud pidasid 43-aastase Tauno kinni neljapäeval. Politsei taotles avaliku korra rikkumise eest mehele karistuseks arestipäevasid, sest varasemalt määratud rahaline karistus samalaadse teo eest ei olnud soovitud mõju avaldanud.

Harju maakohus tunnistas reedel mehe süüdi karistusseadustiku paragrahvi 262 alusel, mis käsitleb avaliku korra rikkumist ning määras karistuseks kaheksa päeva aresti. Karistusaja alguseks loetakse tema kinnipidamine eile õhtul.

Tauno tunnistas kohtus oma süüd ning seda, et tema käitumine oli vale.

Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Erkko Piirmägi sõnul peab Eestis olema igal inimesel õigus tunda end tänavatel turvaliselt.

"Oleme ühiskonnas kokku leppinud üldistes käitumisreeglites ning avalikus ruumis ei tohiks olla kohta teise inimese solvamisele, hirmutamisele või ähvardamisele, ükskõik millistest motiividest ajendatuna. Suhtume sellistesse juhtumitesse väga tõsiselt, sest selline käitumine ohustab ühiskonna turvatunnet. Ka kohus andis hinnangu, et agressiivsele käitumisele avalikus ruumis kohta ei ole," ütles Piirimägi.

Piirimägi tuletas meelde, et kui keegi tunneb ohtu enda elule, tervisele või varale, siis abi saamiseks on kõige õigem pöörduda esmalt politsei poole helistades kohe hädaabinumbril 112.

Taunol on õigus esitada apellatsioon seitsme päeva jooksul alates otsuse kuulutamisest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: