Kohus võttis kaks autovarguses kahtlustatavat leedulast vahi alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politsei embleem
Politsei embleem Autor/allikas: PPA

Tartu maakohus võttis Lõuna Ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla kaks Leedu kodanikku, kes reede varahommikul koos varastatud autoga kinni peeti.

Ringkonnaprokuröri Aro Siinmaa sõnul keskendutakse edasises uurimises eelkõige sellele, et kontrollida, kas kahtlustatavad on seotud ka teiste viimasel ajal Eestis aset leidnud autovargustega, treatas prokuratuuri pressiesindaja BNS-ile.

Ööl vastu reedel pidas politsei eriüksus kinni kaks Leedust pärit meest, kes püüdsid äsja ärandatud kalli linnamaasturiga riigist põgeneda.

Reedel kella 3 paiku viis politsei koos eriüksusega läbi operatsiooni ning pidas selle käigus kinni kaks Leedust pärit autovarast, kes olid äsja Tartus Rõõmu teelt ärandanud sõiduauto Toyota RAV4, edastas politsei- ja piirivalveamet.

Meestel õnnestus kiirelt eramu ees seisnud sõiduki võtmesignaali pikendada, sõidukiuksed avada ja ära sõita. Politsei andis juhtunust teada autoomanikule ning samal ajal piiras eriüksus linnast väljuvat Toyotat ja selle ees liikunud saateautot juba oma autodega sundides põgenejad peatuma.

Vargustehnikaga varustatud saateauto ja Tartust varastatud Toyota roolist peeti kinni kaks Leedu kodakondsusega meest. Sõidukid kinnipidamisel kahjustada ei saanud ning politsei tagastas varastatud linnamaasturi selle omanikule. Prokuratuur taotleb reedel autovarguses kahtlustatavate meeste vahistamist.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman sõnas, et kuigi grupp autovargaid on kinni peetud, ei tohi autoomanikud valvsust kaotada ning peaks võtma kasutusele täiendavaid meetmeid oma vara kaitsmiseks. "Üks viis elektrooniliselt käivitatavat autot varguse eest kaitsta on võtmete hoidmine metallkarbis, mis takistab autovõtme signaali pikendamist," sõnas ta.

Vosman lisas, et öösel helistas hädaabinumbrile ka üks Tartumaa elanik, kes reageeris politsei üleskutsele teatada kahtlastest sõidukitest ja inimestest, kes võivad olla seotud hinnaliste autode vargustega. "Helistaja kirjelduse järgi võis ta silmata varaste saateautot, mille politsei peagi ka tabas. Kui keegi märkab oma kodukandis liikvel kahtlasi sõidukeid või inimesi, tasub seda infot alati politseiga jagada, sest kui organiseeritud autovargad tagasilöökidest ja ebaõnnestumistest toibuvad, võivad nende asemel kiirelt tööle hakata uued grupeeringud," sõnas Vosman.

Ameti pressiesindaja sõnul on praegu veel vara öelda, kas kinnipeetud mehed võivad olla seotud ka teiste nädala vältel aset leidnud sõidukivarguste ja varguskatsega. Kõiki üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: