X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Saaremaale pannakse suveks käima lisalaev ja tellitakse lisalennud

Alates 20. juunist hakkab Virtsu-Kuivastu liini teenindama ka parvlaev Regula, teatas TS Laevad. Kolmas laev teenindab liini alates 20. juunist ja teeb 29. augustini kokku 513 reisi. Maanteeamet aga teatas, et augusti lõpuni teeb Kuressaare liini lennuk lisalennu igal reedel ja pühapäeval.

TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusjuhi Pille Kauberi sõnul on alates järgmisest nädalast oodata hüppelist reisijate kasvu ning seetõttu tuuakse Regula kolmanda laevana Virtsu-Kuivastu liini teenindama.

Parvlaev Regula reisidele on võimalik osta üldjärjekorra e-pileteid. Üldjärjekorra e-pileti erinevus e-piletiga, mis on ostetud kindlale reisile on see, et üldjärjekorra e-pilet ei ole seotud ühegi konkreetse reisiga.

Üldjärjekorra e-piletit saab osta veebilehe praamid.ee kaudu samal päeval, pilet hakkab kohe kehtima ning kehtib pileti ostmise päeval ja kahel sellele järgneval päeval (48 tundi). Samuti on võimalik üldjärjekorra e-piletit muuta. Soetatud üldjärjekorra e-piletiga reisides ei ole vaja piletikassade järjekorras ootama jääda, sadamaalale jõudes saab läbida e-pileti värava. Sadama kogumisalal suunatakse sõiduk üldjärjekorda.

Kauberi sõnul reisib suvekuudel ehk perioodil juuni-august umbes 40% kogu TS Laevade aastasest reisijate mahust. "Kõige aktiivsem suvekuu reisimiseks on juuli, mil külastatakse Eesti suursaari üle kolme korra rohkem kui talvekuudel. Üks aktiivsemaid tähtpäevi on kindlasti jaanipäev. Praegu on jaanipäeva nädalavahetuseks veel võimalik e-pileteid Praamid.ee lehelt ette osta ning vältida sellega järjekorras seismist," ütles Kauber.

Lisalennud Kuressaarde

Maanteeamet tellib juunist augustini Tallinna-Kuressaare-Tallinna liinile täiendavalt lisalennu igaks reedeks ja pühapäevaks.

Lennuk teeb nüüd reedeti kolm ja pühapäeviti kaks reisi päevas, sest liinile Tallinn-Kuressaare-Tallinn uue vedaja leidmise hange tunnistati kehtetuks ning uue vedaja leidmine võtab aega. Siiski on suveperioodil nõudlus Saaremaale lendamise vastu suur, teatas maanteeamet.

Lennupiletite müük on avatud kodulehel www.saartelennuliinid.ee.

Tallinna-Kuressaare-Tallinna lennuliini teenindab JSC aviation company "Transaviabaltika".

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: