Fortum kaalub Pärnu ja Tartu kaugkütteäride müümist

{{1561443360000 | amCalendar}}

Soome energiakontsern Fortum kaalub Pärnu ja Tartu kaugkütteäride müümist.

Pärnu kaugküttevõrk kuulub 100-protsendiliselt Fortumile. Tartus on Soome ettevõttel 60-protsendiline osalus, 40 protsenti kuulub Janek Veeberi kontrolli all olevale AS-ile Giga.

Fortum on otsustanud hinnata strateegilisi valikuid, sealhulgas kaugkütte ja -jahutuse äride müümist Soomes Joensuus ja Eestis. Ettevõte märgib börsiteates, et Joensuu ja Eesti ärid võiksid lõigata kasu teistsugusest omandistruktuurist.

Fortum Tartu juhatuse esimehe Margo Külaotsa sõnul kaalutakse Tartu ja Pärnu kaugkütte üksuste müüki, kuna need on oma väärtuse tipus.

"Miks just Tartu ja Pärnu ja ka Joensuu Soomes, siis eelkõige sellepärast, et need ettevõtted või need üksused on niimoodi öeldes enam vähem valmis. Nad on väga heas korras, siia on tublisti investeeritud ja lähiajal siia selliseid investeeringuid ja uut knowhowd, mida Fortum suudaks pakkuda, otseselt vaja ei ole," rääkis Margo Külaots, "Aktuaalsele Kaamerale".

Eesti ärid on sisenemas stabiilsemasse faasi, kuna efektiivsuse tõstmiseks tehtud investeeringud ja üleminek väiksema süsinikuintensiivsuse jaoks on suuresti tehtud.

Fortum tootis Eestis 530 gigavatt-tundi soojaenergiat ja 260 gigavatt-tundi elektrienergiat, maksueelne kasum (EBITDA) oli 30 miljonit eurot, mis sisaldas taastuvenergia toetuseid. Praegu pakub Fortum Eestis tööd umbes 130 inimesele.

Praegu pole veel selge, kas Fortum müüb oma ärid või mitte, kuid ettevõte teatab sellest börsi, kui selleks on õige hetk.

Üks võimalik ostja on Utilitas

Üks võimalik ostja on üle Eesti kaugküttevõrkusid omav Utilitase energiakontsern.

Kontserni juht Priit Koit ütles kirjalikus vastuses, et Utilitas on oma taastuvenergiaportfelli laiendamisest huvitatud ning kui huvitavaid projekte selles valdkonnas tuleb, on nad valmis neid kaaluma.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: