Lõuna-Eestis asuv teine jalaväebrigaad sai endale uue juhi

Foto: ERR

Lõuna-Eestis baseeruv teine jalaväebrigaad sai neljapäeval endale uueks juhiks kolonel Tarmo Metsa, kes on käinud välismissioonidel Kosovos ja Afganistanis ning on teeninud erinevates kaitseväe üksustes.

Teises jalaväebrigaadis on lähiajal oodata nii ajateenijate kui ka varustuse lisandumist. Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ootab, et uus ülem hoiaks ja arendaks brigaadi võitlusvalmidust. Metsa ise soovib lisaks sellele panustada ka välissuhetele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Enamus sellest brigaadist tuleb ju nii-öelda tsiviilist ehk reservist, et kõik plaanid ja vahendid oleks valmis selleks, kui on vaja riiki kaitsta, saaks kokku kõik taksojuhid, õpetajad, ehitajad, relvade ja plaanidega moodustaksid üksuse ja täidaksid riigikaitse ülesandeid," loetles Herem oma ootusi.

Tarmo Metsa sõnul tuleks visiooni mõttes edasi arendada ka selliseid olulisi asju, mis on algatatud, näiteks piiriülene koostöö lätlaste teise brigaadiga.

"Või ka ukrainlaste brigaadiga, kus me käime vahetuid lahingukogemusi, õpitunde omandamas ja sellest on väga hea koostöömoment tekkinud," sõnas Metsa.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: