Eesti Energia palus end Enefiti Utah' kohtuasja kaasata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Energia valdused Utah's.
Eesti Energia valdused Utah's. Autor/allikas: ERR

Grupp keskkonnaorganisatsioone algatas mais USA-s kohtuasja Eesti Energia USA põlevkiviäriga seoses, kuna kahtlustavad, et projekti heakskiitmisel rikuti seadusi. Kuna vaidlus puudutab Eesti Energia õigusi, palus ettevõte kohtul end kohtuasja kaasata.

Mais Utah's algatatud hagis väidavad keskkonnaorganisatsioonid, et Ühendriikide valitsus ja ametiasutused on Eesti Energia tütarettevõtte Enefit American Oil projekti jaoks antud lubade puhul, mis puudutavad näiteks teid, elektriühendusi, vee- ja gaasitrasse, kohalikke õigusakte valesti kohaldanud, vahendas KallanishEnergy.

Organisatsioonide hinnangul pole USA valitsus ja ametkonnad taganud ohustatud liikide kaitset ega projekti keskkonnamõjusid piisavalt analüüsinud. Nad leiavad, et projekt ohustab jõgesid, mõjutab Utah' õhukvaliteeti ja tekitab suures koguses kasvuhoonegaase.

Law360 teatel soovib arendaja, et teda kohtuasja kaasataks. Eesti Energia pressiesindaja Priit Lutsu kinnitusel vastab see tõele.

"Kaebus ei ole esitatud Enefit American Oili vastu, kuid kuna see vaidlus puudutab ettevõtte õigusi, palusime kohtul meid kohtuasja kaasata," selgitas Luts.

Eesti Energia soetas 2011. aastal Utah's hinnanguliselt 6,6 miljardit tonni põlevkivivaru, et selle baasil välja arendada põlevkivist vedelkütuseid tootev tööstus. Utah' looduskaitsjad on projekti vastu võidelnud, sest kardavad selle halba mõju jõeveele ja keskkonnale.

Eesti Energia projekt toodaks 30 aasta jooksul 550 miljonit barrelit põlevkiviõli.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: