Eesti Energia Utah' projekt on saamas tähtsat keskkonnaluba ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Energia valdused Utah's.
Eesti Energia valdused Utah's. Autor/allikas: ERR

Pärast viit aastat ootamist on Enefit Utah saamas kätte keskkonnaluba trassikoridorile, et ehitada kommunikatsioone tulevasele põlevkiviõlitehasele.

Keskkonnamõjude hinnang on valmis, kuid raporti avaldamisele järgneb veel 45 päeva pikkune kommenteerimisperiood.

Eesti Energia arendusvaldkonna eest vastutav juhatuse liige Margus Vals ütles ERR-i raadiouudistele, et keskkonnamõju hindamine puudutas neid kommunikatsioone, mida on vaja tulevase põlevkiviõli tööstuse rajamiseks. Sealhulgas veetrasse, maagaasitrasse, õlitrasse, teenindusteid ja elektrivarustust.

Vals avaldas lootust, et juulis on keskkonnaluba käes ning pärast seda saab jätkata insenertehniliste töödega ja ülejäänud keskkonnalubade toatlemisega.

"Järgmine samm oleks seejärel tehase hankimine. Aga ise näete, et juba trassikordidori keskkonnaloa hankimine oli ajamahukas protsess. Järgmine periood, mis on ülejäänud lubade hankimine, võtab samuti mõnevõrra aega," ei osanud ta prognoosida protsessi täpset ajakulgu.

Pikemas perspektiivis on Eesti Energial plaanis Utah' projekti kaasata strateegiline investor, kellega projekt sarnaselt Jordaania projektile ellu viia.

"Kapitalimahukate välisporojektide puhul on meie strateegia keskenduda oskusteabe ekspordile. Meie rolliks peaasjalikult oma teadmiste ja kogemuse pakkumine. Investorite rolliks selle ärakasutamine tööstuse rajamisel," selgitas Vals.

Alates 2011. aasta märtsist, kui Eesti Energia omandas Utah' üksuse, on ettevõtte sinna investeeritud ca 50 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: