Gonsiori tänaval tabati reidiga hulk liikluseeskirjade rikkujaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gonsiori tänava ühistranspordiraja kasutamise kontrollreidil tabati nii tavasõidukijuhte kui paarkümmend taksojuhti, kes kasutas rada liikluseeskirju eirates, teatas munitsipaalpolitsei amet.

Reede hommikul viis munitsipaalpolitsei läbi kontrollreidi Gonsiori tänaval, eesmärgiga tuvastada taksojuhid, kes liikluseeskirju eirates kasutavad ära ühistranspordile mõeldud sõidurada. Reidil osales ka Kesklinna politseijaoskonna patrull.

"Liikluseeskirjade rikkujate seas on nii neid, kes ei ole aru saanud muutsuunaga tänava liiklusskeemi loogikast, kui ka neid, kes nahaalselt rikuvad liiklusseadust. Kahjuks on viimaste hulgas väga palju taksojuhte ja nende korralekutsumiseks reid korraldatigi," ütles mupo taksosektori juht Aivar Melnikov.

Napi kahe tunni jooksul alustati menetlus kuue taksojuhi suhtes, hoiatusega piirduti aga tosina juhi puhul. Rikkujate hulgas oli üks teenindajakaardita taksojuht ja üks äpitaksojuht, kes sõnagi riigikeelt ei osanud.

"Juht väitis kangekaelselt, et nende firmas pole mõttetu keele oskus vajalik. Selline suhtumine võttis küll sõnatuks," ütles Melnikov.

Politsei tegeles valdavalt tavasõidukijuhtide korralekutsumisega, kuid võttis rajalt maha ka ühe ilma teenindajakaardita töötava äpitakso juhi, kellega edasi tegeles juba mupo inspektor.

"Kui tavasõidukijuhi puhul on eksimine vähese kogemuse tõttu veel kuidagi inimlikult mõistetav, siis igapäevaselt liikluses viibivate taksojuhtide puhul on tegemist sulaselge pahatahtliku rikkumisega. Seda oli märgata ka juhtide käitumises – niipea, kui märgati neoonvestides korrakaitsjaid, tehti kiire tänavalt ärapöördemanööver."

Melnikovi sõnul jätkatakse samalaadseid äkkreide ka tulevikus. "Tänane kontrollkäik näitas, et koostöö politseiga on efektiivne ja ladus ning peaasi – vajalik. Leppisime kokku, et teeme samalaadseid reide koos ka edaspidi – nii kaua, kuni asjad juhtidele selgeks saavad. Järgmine kontrollkäik Gonsiori tänavale toimub juba järgmise nädala alguses," kinnitas ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: