Kalmer Kruus võttis 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni juhtimise üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Neljapäeval Võrus Taara linnakus toimunud tseremoonial andis major Tarmo Tameri 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni juhtimise üle kolonelleitnant Kalmer Kruusile.

Kruus selgitas, et tagalapataljoni ootab ees nii-öelda eksam õppusel SIIL 2022.

"Selleks ajaks peame olema nii materiaalselt kui väljaõppeliselt valmis tagama kogu 2. jalaväebrigaadi. Kindlasti tuleb teha teatavaid ressursside ümberjaotamisi ja protsesside ümberkorraldamisi selle saavutamiseks. Usun, et pataljon on nendeks väljakutseteks valmis," ütles kolonelleitnant Kruus.

Kolonelleitnant Kalmer Kruus alustas teenistust piirivalves ajateenijana aastal 1992. Ta on lõpetanud ohvitseride kursused, kaitseväe ühendatud õppeasutuste keskastmekursuse ning täiendanud end Balti kaitsekolledžis maaväe kesktaseme- ja ühendstaabi kursustel.

Kolonelleitnant Kruus on varem teeninud Võrus Kuperjanovi jalaväepataljonis erinevatel ametikohtadel rühmaülemast pataljoni staabiülemani. 2012-2019 juhtis ta 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ja brigaadi tagalajaoskonda.

Kruusi on autasustatud Kotkaristi IV klassi teenetemärgiga, kaitseväe teeneteristiga eeskujuliku teenistuse eest, kaitseväe pikaajalise teenistuse medaliga ja maaväe ohvitseri kuldristiga.

Major Tarmo Tameri juhtis tagalapataljoni 2015. aastast ning jätkab teenistust 1. jalaväebrigaadi staabi tagalajaoskonna ülemana.

2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni põhiülesanne on rahuaja väljaõppe administratiivne ja tagalatoetus. Tagalapataljoni ülesanded on ka reservüksuste formeerimise ettevalmistamine ja korraldamine ning brigaadi üksuste logistiline tagamine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: