Vene lennuk maandus Moskva lähedal teliku toeta

Foto: EPA/Scanpix

Venemaa Uurali piirkonna lennundusettevõtte reisilennuk А-321 maandus Moskva lähedal telikut välja laskmata kõhu peale, teatas Sverdlovski oblasti kuberner neljapäeval.

"Mõni reisija sai kerge jäsemetrauma, sest lennuk maandus telikuta," edastas Jevgeni Kuivašev Instagramis.

Viimase teabe kohaselt maandus lennuk pärast kokkupõrget linnuparvega. 

Kuberneri sõnul näitas meeskond üles meisterlikkust ja meelekindlust. 

"Uurali lennundusettevõtte meeskond näitas üles ulmelist meisterlikkust ja meelekindlust. Lennuki komandör on jekaterinburglane Damir Jussupov. Ta päästis oma meeskonnaga 233 elu. Kangelased!" lisas Kuivašev.

Kuberneri teatel asus pardal 226 reisijat ja seitse meeskonnaliiget.  

Uurali lennundusettevõtte peadirektor Sergei Skuratov sõnas, et lennuki põllule maandanud piloodid käitusid täiesti õigesti.

"Nad tegutsesid täpselt juhendi kohaselt, täpselt nii, nagu neid õpetati. Lülitasid enne hädamaandumist mootorid välja, nagu ette nähtud," ütles Skuratov Interfaxile.

Tema sõnul on kokkupõrked linnuparvega erakordsed juhtumid. 

"Seda juhtub haruharva, kord poole sajandi jooksul. Ja linnudki olid sihukesed suured, kajakad või varesed. Hea, et meeskond õigesti tegutses," lisas ta.

"Eriline tänu stjuardessidele, meie tüdrukutele. Ei kaotanud meelekindlust ja korraldasid evakueerimise hästi," märkis Skuratov.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: