Tallinna Vesi tegi konkurentsiametile viiendiku odavama vee hinna taotluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Vesi.
Tallinna Vesi. Autor/allikas: ERR

Tallinna Vesi esitas esmaspäeval konkurentsiametile taotluse uue veeteenuse hinna kooskõlastamiseks, taotluses kalkuleeritud hind on ligi 20 protsenti madalam praegu kehtivast veeteenuse hinnast.

Vastavalt ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seadusele on konkurentsiametil taotluse läbivaatamiseks 30 päeva, mida amet võib pikendada kuni 90 päevani, teatas ettevõte börsile.

Tariifitaotluses on käesolevast hetkeolukorrast lähtuvalt kalkuleeritud hind Tallinnas ja Sauel ligikaudu 20 protsenti madalam täna kehtivast veeteenuse hinnast, mis on püsinud muutumatuna 2010. aastast.

Ühtlasi esitas ettevõte tariifitaotluse ka Harku aleviku osas ja hulgiteenuse osutamiseks ümberkaudsetele valdadele.

Konkurentsiametile tariifitaotlust esitades on ettevõte lähtunud nii käesolevast hetkeolukorrast kui 2017. aasta detsembris langetatud riigikohtu otsusest. Kohus leidis, et konkurentsiamet ei pea järgima vee-ettevõtja ja Tallinna linna vahel erastamisel sõlmitud teenuslepingus sätestatud kokkulepet veeteenuse hindade kohta ja Tallinna Vesi peab täitma konkurentsiameti ettekirjutuse esitada uus tariifitaotlus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: