Otse teisipäeval kell 9: digitippkohtumine võtab fookusesse tehisintellekti

Digitippkohtumine toob Tallinna eksperdid tehisintellekti üle mõtteid vahetama
Digitippkohtumine toob Tallinna eksperdid tehisintellekti üle mõtteid vahetama Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Teisipäeval Tallinnas toimuval kõrgetasemelisel digitippkohtumisel (Tallinn Digital Summit 2019) võtavad 20 riigi ministrid ja valdkonna eestkõnelejad fookusesse tehisintellekti ning selle mõju tulevikule. Kell 9 algavat otseülekannet tippkohtumiselt saab vaadata portaalis ERR.ee. Tippkohtumise töökeel on inglise keel ja ülekandel puudub tõlge eesti keelde.

Teisipäevase ülekande ajakava leiab digitippkohtumise koduleheküljelt.

Lisaks kutsutud riikide delegatsioonidele, mida juhivad IT- ja digiministrid, on esinejate seas nimekad eksperdid. Teiste hulgas astuvad Fotografiskas toimuval sündmusel üles Microsofti Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika president Michel van der Bel, OECD tehnoloogiavaldkonna asepeasekretär Ulrik Vestergaard Knudsen, maailma ühe juhtiva tehisintellekti ettevõtte Arago tegevjuht ja asutaja Hans-Christian Boos, Keenia teadlane ja World Wide Web Foundationi digitaalse võrdsuse eestkõneleja Nanjira Sambuli ning Michigani Ülikooli teoreetilise füüsika professor ja teadlane Stephen Hsu.

Digitippkohtumise ettekannetes arutletakse, kuidas tehisintellekti abil avaliku sektori tõhusust suurendada, milliste nippidega arendada tööturul vajalikke oskusi ning milline mõju võib olla tehisintellektil tervishoiuteenuse osutamisel.

Kõnelejad annavad ka omapoolse nägemuse, kuidas muudab tehisintellekt seadusandlust. Samuti on eraldi sessioon pühendatud targa linna tulevikuväljavaadetele. Eelnimetatu kõrval on aga oluline kuulda, kuidas tulevikuski kõike inimlikku säilitada.

Ettekannete kõrval on eraldi kohtumine delegatsioone juhtivatele ministritele. Selle raames toovad 15 Euroopa riigi (sh Austria, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Island, Iirimaa, Läti, Leedu, Luksemburg, Holland, Norra, Rootsi, Ühendkuningriik) ning Kanada, Singapuri, Jaapani, Lõuna-Korea, Uus-Meremaa ja Austraalia otsustajad välja oma nägemuse tehisintellekti võimalustest ning ohukohtadest tuleviku kujundamisel.

Digitippkohtumine toimub kolmandat korda. Valdkonna tipptegijate foorum sai alguse 2017. aastal, kui Eesti oli Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja. Möödunud aastal oli konverentsi fookuses globaalse andmekaubanduse temaatika.

Konverentsi (Tallinn Digital Summit 2019) korraldab riigikantselei koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: