Põhja-Tallinna tänavatelt koristati poolsada autoromu ära ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põhja-Tallinna tänavatelt on aasta algusest saati viidud minema üle 50 romusõiduki.

Munitsipaalpolitsei on seadnud eesmärgiks Põhja-Tallinna linnaosa romusõidukitest puhastada. Aasta lõpuni on plaanis viia minema veel 20 sõidukit.

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid ütles. et elumajade vahel tarbetult seisvad sõidukid jätavad kohalikud parkimiskohtadest ilma ning samas seavad ohtu ka lapsi, kes uudishimust mahajäetud autodesse mängima lähevad. Tema sõnul võivad romusid kasutada ka kodutud ja narkomaanid.

Munitsipaalpolitsei Põhja-Tallinna tugipunkti vaneminspektori Pavel Boitsovi sõnul on romusõidukite omanike tuvastamine keeruline ülesanne.

"Näiteks müüakse auto edasi, kuid jäetakse ümber registreerimata. Seetõttu meenutab mupo inspektori töö tihtilugu detektiivi tegevust. Viimasel ajal tekkis aga uus trend, mis on seotud Ukrainast pärit töötajatega, kes siia tööle tulles ostavad kehvas seisus auto, sõidavad selle romuks ja kodumaale naastes jätavad selle suvalises kohas teeservale," rääkis Boitsov.

Ta lisas, et umbes 80 protsenti autoromu omanikest viivad pärast selgitusvestlust kasutud ja mittevajalikud autod vabatahtlikult minema.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: