Kliimanõuete uus ohver: Ahtme plokitehas jätab 60 inimest tööta

Anneki Teelahk
Anneki Teelahk Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Narva elektrijaamade tootmismahtude kokkutõmbamine Euroopa Liidu kvoodipoliitika tagajärjel tähendab, et sobivat põlevkivituhka ei saa enam Ahtmes asuv Bauroci ehitusplokkide tehas, mis paneb uuest aastast seetõttu uksed kinni ning jätab tööta ligi 60 inimest, kirjutab Põhjarannik.

"Jah, esimene teade tuli meile sel esmaspäeval ning selle kohaselt mõne erandiga kõik inimesed koondatakse," rääkis ajalehele töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk, lisades, et alles jäävad vaid ettevõtte juhataja ja tõstukijuht.

Koondamised on ettevõtte teate kohaselt tulemas detsembris-jaanuaris.

AS-i Bauroc juhatuse esimees Ivar Sikk sõnas, et nende tootmistegevuse lõpetamine on seotud Ahtme poorbetoontoodete tehase peamise tooraine ehk tsükloontuha tarnete lõppemisega.

"Eesti Energia kontsern kui ainuke sobiliku tuha tarnija tegi käesoleva aasta varakevadel otsuse põlevkivienergia tootmiseks kasutuses olnud 5. ja 6. katla sulgemise kohta. Nendest kateldest pärines viimased 50 aastat Ahtme tehase tootmisprotsessis ainsa sideainena kasutuses olnud tsüklonituhk."

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: