Kultuuriministeerium Narva klaveriostu ei toeta

Klaver.
Klaver. Autor/allikas: Tanel Meos

Kultuuriministeerium vastas eitavalt Narva linnavalitsuse palvele toetada 125 000 eurot maksva tiibklaveri ostu kahe kolmandikuga summast.

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleri Hillar Seina sõnul puudub ministeeriumil 2019. ja 2020. aastal raha klaveriostu toetamiseks, sest ministeeriumil ei ole sellise sihtotstarbega toetusprogramme ega instrumentide soetamiseks planeeritud raha.

"Kuna eelarve planeerimine on pikem protsess ja arvestab väljakujunenud toetusprogrammide fookust, ei õnnestu meil lähitulevikus klaveriostu kahjuks toetada," kirjutas Sein.

"Soovitame pöörduda erinevate klaverimüüjate, sealhulgas kodumaise Estonia Klaverivabrik AS-i poole, et uurida nende võimalusi teha tavahinnast oluliselt soodsam pakkumine ning sobiv maksegraafik," lisas asekantsler.

Linnapea palvekiri

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov saatis oktoobri alguses kultuuriminister Tõnis Lukasele kirja, kus palus riigilt abi 125 000 eurot maksva tiibklaveri ostmiseks. Linn lubas rahastada klaveri ostu kolmandikuga summast.

Narva linnapea sõnul korraldatakse Narvas kogu riigis ja rahvusvaheliselt olulisi muusikaüritusi, mida külastab palju inimesi, kuid probleem on kvaliteetse kontsertklaveri puudumine.

"Kultuuri loomiseks, nautimiseks ja edasikandmiseks peab olema kvaliteetne varustus. Suurüritused toimuvad peamiselt Narva linna suurimas kontserdisaalis Geneva kontserdimajas ja nende läbiviimiseks kasutatakse tihtipeale kontsertklaverit, mis ei vasta kahjuks kvaliteedinõuetele. See takistab mõnikord heal tasemel tippsündmuste korraldamist."

Linnapea sõnul loobuvad kvaliteetse tiibklaveri puudumise tõttu isegi mõned esinejad Narvas esinemisest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: