Tartu kaubamajale plaanitakse ehitada neljas korrus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valminud on Tartu kaubamaja keskuse eskiisprojekt, mille kohaselt plaanitakse hoonele rajada neljas korrus vastavalt 2016. aastal kehtestatud detailplaneeringule. Eskiisprojekti arutab teisipäeval Tartu volikogu arengu- ja planeerimiskomisjon.

"Oleme välja pakkunud lahenduse, mis lähtub ümbritsevast linnaruumist ning hoone dünaamikast. Peale neljanda korruse väljaehitamist hoone kõrgus olemasolevaga võrreldes ei suurene ja selle uueks brutopinnaks kujuneb ligi 6400 ruutmeetrit," ütles Tartu kaubamaja keskuse tegevjuht Kristel Liivapuu.

Ta lisas, et neljanda korruse väljaehitamise peamiseks eesmärgiks on pakkuda nii tartlastele kui ka külalistele uudset ning huvitavat keskkonda Tartu südalinnas ja parimat vaadet Tartus.

"Toome vanalinna piirile tagasi viilkatused ning loome omalt poolt võimaluse heita pilk Tartule ka kõrgemalt ja seda aastaringselt. Tegu on tänapäevase ja hästi läbimõeldud arhitektuurse lahendusega, mis täiendab hästi olemasolevat hoonet oma liigendatusega," märkis Liivapuu.

Neljanda korruse arhitektuurse lahenduse autorid on Dagopen OÜ arhitektid Jaan Kuusemets, Erko Luhaaru ja Anne Vingisaar koostöös hoone arhitekti Raivo Puusepaga.

Tartu linnavolikogu kehtestas 2016. aastal Tartu kaubamaja keskuse detailplaneeringu, millega lubatakse välja ehitada hoone neljas korrus ning avada katuseterrass vaatega Vanemuise teatri poole. Neljanda korruse rajamise täpne aeg ja maksumus selguvad peale ehitusprojekti valmimist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: