Jaapan kavatseb täita Fukushima prefektuuri tuule- ja päikeseparkidega

Piolenci päikesepark Prantsusmaal.
Piolenci päikesepark Prantsusmaal. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jaapan kavatseb kutsuda ellu 300 miljardi jeeni ehk umbes 2,5 miljardi euro suuruse projekti, millega muudetaks tuumakatastroofist räsitud Fukushima prefektuur suureks päikese- ja tuuleenergia piirkonnaks.

Esimese uue päikesepargi rajamine saab alguse juba tuleva aasta jaanuaris, kirjutab Bloomberg.

Tuule- ja päikeseparkide ehitamine põllumaale, mis 2011. kõrge aasta maavärina, tsunami ja tuumakatastroofi tõttu kasutuskõlbmatuks, aitab kaasa piirkonna arengu taastamisele, märkis Fukushima prefektuuri kõrge energeetikaametnik Masashi Takeuchi.

Projekti sisuks on rajada aastaks 2024 11 päikeseparki ja 10 tuuleparki koguvõimsusega 600 megavatti. Jaapani valitsus subsideerib projekti 30 miljardi jeeniga ning ülejäänud rahastus tuleb erinevatelt institutsioonidelt ja firmadelt nagu näiteks Jaapani Arengupank (DBJ) ja panganduskontsern Mizuho. Fukushima tuumaelektrijaama operaatoriks olnud energiafirma TEPCO on samuti oma tegevust ümber korraldamas ehk kärpimas mureliku avalikkuse surve tõttu tuumareaktorite arvu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: