Tuntud muusik ja näitleja sai süüdistuse alaealise seksuaalses väärkohtlemises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venno Loosaar
Venno Loosaar Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas muusikule, näitlejale ja õhtujuhile Venno Loosaarele süüdistuse alaealise seksuaalses väärkohtlemises.

Süüdistuse järgi pani 51-aastane Loosaar toime ühe kuriteoepisoodi, mis seisnes selles, et ta hõõrus nooremat kui kümneaastast tüdrukut läbi riiete suguelundite piirkonnast, samuti leiti tema valdusest 19 fotot ja neli videot lapspornoga.

Loosaar ütles ERR-ile, et annab omapoolse selgituse reede pärastlõunal.

Ringkonnaprokurör Arika Almann ütles ERR-ile, et Loosaarele ette heidetav tegu on toime pandud mitmeid aastaid tagasi ning jõudis õiguskaitseasutusteni alles nüüd, sest teo toimepanemise ajal ei saanud kannatanu noore ea tõttu aru sellest, mis temaga toimus.

"Igasugust infot laste väärkohtlemise kohta kontrollitakse täie tõsidusega ning kui ilmnevad tõendid võimaliku kuriteo toimepanemise kohta, saadab prokuratuur kriminaalasja kohtusse arutamiseks. Mida varem politseid teavitada, seda kiiremini on võimalik reageerida, kuid ka aastate taguste sündmuste kohta infot saades, anname endast kõik, et asjaolud välja selgitada," lisas prokurör Almann.

Eelnevale lisaks leiti läbiotsimiste käigus Venno Loosaare kodust ka sileraudne püss, mille omamiseks tal puudus luba ning ka selle eest on esitatud talle süüdistus.

Kriminaalmenetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur ja viis läbi Põhja prefektuur.

Venno Loosaar (1968) on lõpetanud 1992. aastal Tallinna Pedagoogilise Instituudi näitejuhtimise erialal. Ta on töötanud saatejuhi ja näitlejana erinevates telesaadetes (nt kehastas Otto-Triinu samanimelises telesaates 1993-1998), aga ka teatrites. Ta laulab ja mängib kitarri ansamblites Kala ja Cookies.

Toimetaja: Urmet Kook, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: