Ebaseadusliku metsaraie eest tuleb maksta üle 28 000 euro

Metsaraie (foto on illustreeriv).
Metsaraie (foto on illustreeriv). Autor/allikas: ERR

Kohus kinnitas neljapäeval kokkuleppe ja mõistis ebaseaduslikus metsaraies süüdi endise Sikassaare Metsad OÜ juhatuse liikme Elvis Kavaku ning mõistis talt keskkonnale tekitatud kahju eest välja üle 28 000 euro.

Maakonnaleht Meie Maa kirjutab, et süüdistus hõlmab aastaid 2014–2015, kui Kavak tegutses metsa raiumisega tegelevas ettevõttes Sikassaare Metsad OÜ ning tema ülesanne oli organiseerida kõike seda, mis toimus vahetult raietöödel.

Süüdistuse järgi on Kavaku korraldusel 2014. aasta detsembris Kihelkonna kandis Allika-Mati ning 2015. aasta veebruaris Mustjala kandis Nurmemetsa kinnistul raiutud puid lubatust rohkem, kui metsateatis ette nägi. 

Kohus tunnistas Elvis Kavaku kokkuleppemenetluse raames süüdi ebaseaduslikus metsaraies, millega tekitati keskkonnale olulist kahju ning mõistis talt tsiviilhagina keskkonnainspektsiooni kasuks välja 28 042 eurot.

Kui kohtunik küsis Kavakult, kuidas ta kujutab ette summa hüvitamist, vastas enda sõnul Saksamaal tööl käiv Kavak: "Esimesel võimalusel."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: