Pidulik abielu sõlmimine väljaspool Õnnepaleed muutub kallimaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Renoveeritud Õnnepalee
Renoveeritud Õnnepalee Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

1. juulist tõusevad väljaspool Tallinna perekonnaseisuameti ruume ehk Õnnepaleed abielu sõlmimise piduliku kombetalituse korraldamise hinnad, kuid perekonnaseisuameti ruumes läbiviidavate kombetalituste hinnad jäävad samaks.

Kui seni maksis Tallinnas väljaspool Õnnepaleed abielu pidulik kombetalitus 290 eurot, siis uue hinnakirja järgi tuleb välja käia 400 eurot. Väljaspool Tallinnat Harjumaal on praegune hind 395 eurot, 1. juulist aga 500 eurot. Mujal Eestis tõuseb hind 50 euro võrra, praegu on hinnaks 650 eurot.

Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kase sõnul jäävad abielu registreerimise ja tseremoonia läbiviimise hinnad Õnnepalees samaks ning muudatused puudutavad üksnes Õnnepaleest väljaspool ehk noorpaari poolt valitud kohtades korraldatavate pidulike kombetalituste hindu.

Kase sõnul sõlmitakse statistika järgi pooled abielud Eestis Tallinna perekonnaseisuametnike poolt ning kohti, kuhu soovitakse ametnikku, on üle Eestis – Taagepera ja Sangaste lossist Otepääni. Seetõttu ongi hinnakiri jaotatud geograafia põhjal kolmeks.

Kask selgitas, et tavapäraselt toimub väljaspool perekonnaseisuameti ruume abielu sõlmimise tseremoonia peale ametniku põhitööaega ehk reede õhtuti või laupäeviti ja pühapäeviti, mis ei kuulu ametniku teenistuskohustuste hulka. Ametnik pole sellisel juhul kohustatud tööd vastu võtma, kõik sõltub kokkuleppest noorpaari ja ametniku vahel, ütles Kask.

Kase sõnul võib ametnik pakkumisest keelduda, kuid selliseid juhtumeid on vähe, Ta tõi näiteks juhtumi, kus ametnikku sooviti abielu registreerimiseks kuumaõhupalliga sõitma, kuid perekonnaseisuametis ei leidunud ühtki ametnikku, kes oleks sellise asjaga nõustunud.

Hinnad jäävad endiseks perekonnaseisuametis tseremooniata abielu registreerimisel igal tööpäeval (riigilõiv 30 eurot), tseremooniaga abielu sõlmimisel kolmapäeval ja neljapäeval (60 eurot), elava muusika ja piduliku tseremooniaga reedel (200 eurot) ja laupäeval (250 eurot).

Abielude registreerimise hinna sisse kuuluvad reedel ja laupäeval valged abielutõendite kaaned, mis on eraldi selleks otstarbeks kujundatud ja tellitud ning noorpaarile kingitakse "Õnnesulepea", millega noorpaar allkirjastas abielukande.

Piduliku kombetalitusega kaasnevad kulud katavad abiellujad. Teenus kätkeb muuhulgas eelnevalt ametniku kohtumist abiellujatega, nõustamist, selgitusi piduliku ürituse kulgemise kohta, teksti koostamist ainult nende tseremoonia läbiviimiseks ja transpordikulusid.

Viimati korrigeeriti väljaspool perekonnaseisuameti ruume toimuvate pidulike kombetalituste hindu 2013. aastal.

Eelmisel aastal sõlmiti Tallinna perekonnaseisuametis 2413 abielu. Noorpaari poolt valitud ja soovitud kohas toimus abielutseremoonia 165 korral.

Abielu tähtpäevi tähistati mullu Õnnepalees pidulikult kuuel korral, neljal korral kuldpulma (50 aastat abielu), ühel korral safiirpulma (45 aastat) ja ühel korral hõbepulma (25 aastat).

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: