Hariduspsühholoog: mitmekesine klassiruum on eliitkoolidest kasulikum

Mitmekesine klassiruum on ühiskonnale kasulikum kui eliitkoolide "kasvuhoonete" rajamine, hindas hariduspsühholoog Grete Arro ETV hommikusaates jaanuaris taas alanud Tallinna ülelinnalise vastuvõtuga koolide esimeste klasside vastuvõtukatseid kommenteerides.

"Riigid, kus õpilaste võimete järgi grupeerimine toimub võimalikult hilja, need riigid on hariduses edukamad," ütles Arro Intervjuus Liisu Lassile.

Uuemad uuringud näitavad, et intelligentsus areneb sõltuvalt õpikeskkonnast ja seega ei pea arvama, et kuue-seitsme aastasele lapsele peaks katsete tulemusel panema sildi külge kogu eluks, märkis Arro.

"Tipud ei kannata sellest, kui klassis on heterogeenne keskkond," lisas ta.

Õpikeskkond, mis suudab esitada järjest uusi väljakutseid, on oluline mitte ainult andekatele, vaid kõikidele õpilastele, ütles Arro.

Jaanuaris alustavad Tallinna ülelinnalise vastuvõtuga ehk niinimetatud eliitkoolid vastuvõttu esimestesse klassidesse ja koolikatsed toimuvad veebruaris.

Arro ütles vastuseks küsimusele, mida need koolid suure hulga soovijatega peaksid katsete asemel tegema, et saab kasutada loosi.

"Peaksime looma olukorra, et kodulähedane kool on alati parim kool," ütles Arro.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: