Eesti hotellides ööbinud välisturistide arv kasvas aastaga 13 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hotellituba. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti hotellide teenuseid kasutas jaanuaris 128 000 välisturisti - 2019. aasta sama kuuga võrreldes oli neid 13 protsenti enam.

Statistikaameti andmete kohaselt peatus jaanuaris Eesti majutusettevõtetes 223 000 turisti, kes veetsid seal 411 000 ööd. Välisturiste oli neist 58 protsenti ja siseturiste 42 protsenti.

Kolmandik välisturistidest saabus Venemaalt, 31 protsenti Soomest ja kaheksa protsenti Lätist. Venemaa ja Soome turistide arv suurenes mullusega võrreldes vastavalt 20 protsenti ja 25 protsenti, Läti turiste oli neli protsenti enam.

Enamik välisturiste tuli Eestisse puhkama, osa oli tööreisil ja ülejäänud peatusid siin muul põhjusel. Külastajad eelistasid ööbida Harju, Pärnu ja Tartu maakonnas.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 95 000 ja nad veetsid seal 152 000 ööd. Siseturistide arv jäi eelmise aasta jaanuari tasemele, ööbimiste arv vähenes aga kaks protsenti. Enamik siseturiste oli puhkusereisil ja ligi veerand tööreisil. Peamiselt peatusid nad Harju, Tartu, Pärnu ja Ida-Viru maakonnas.

Jaanuari seisuga oli Eestis 962 majutusettevõtet, kus ööpäev maksis keskmiselt 38 eurot. Harju maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 46, Tartu maakonnas 38, Pärnu maakonnas 30 ja Ida-Viru maakonnas 34 eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: