PERH-i verekeskus kutsub terveid inimesi ka eriolukorras verd andma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Doonoripäev ERR-is Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus, mis varustab doonorverega 14 haiglat Eestis, kutsub verd andma kõiki, kes ei ole kokkupuutes olnud koroonaviirusega nakatanud inimestega.

"Jätkame vere kogumist ka väljaspool verekeskust erinevates maakondades, kuid COVID-19 leviku tõttu oleme jätnud ära väljasõidud Saaremaale," ütles regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep.

Vastavalt eriolukorra suunisele on doonoritelt vere kogumiseks korraldatavad avalikud üritused lubatud, lisas Lellep.

"Palume, et koroonaviiruse riskipiirkonnas käinud või COVID-19 põdeva haigega kokku puutunud doonorid püsivad karantiinis ega osale doonoripäevadel. Me ootame verd loovutama kõiki terveid doonoreid," lisas Lellep.

Vereloovutamine on doonorile ohutu. Haigestumisohu ja puhangute tekke vältimiseks järgib verekeskuse personal terviseameti juhtnööre, rakendab haiguse ohjamise meetmeid ja peab kinni PERH-i töötajatele kehtestatud juhistest, ütles Lellep.

"Iga vereloovutus aitab päästa kellegi elu. Seepärast on äärmiselt oluline, et veredoonorid jätkaksid ka Eestis kehtestatud eriolukorra tingimustes vere loovutamist. Doonorverd vajavad Eesti haiglates iga päev sajad patsiendid, kelle elu sõltub doonorvere olemasolust," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Verekeskus ootab doonoreid Tallinnas aadressil Ädala tänav 2 esmaspäeval ja reedel kella 8-16 ning teisipäevast neljapäevani kella 11-19. Tallinnas Narva maantee 5 asuvas Foorumi keskuses saab verd loovutada esmaspäeval ja reedel kella 9-16 ning teisipäevast neljapäevani kella 10-18.

Koroonaviiruse kohta on võimalik leida lisainfot Terviseameti lehel. Verekeskuse kodulehel jagatakse jooksvalt teavet veredoonorluse kohta, samuti leiab infot Facebooki lehel "Doonorid ja sõbrad."

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: