Galerii: Tallinn sulges avalikud mängu- ja spordiväljakud

{{1584979860000 | amCalendar}}

Tallinn piiras alates teisipäevast ligipääsu avalikele mängu- ja spordiväljakutele, et vähendada koroonaviiruse leviku riski linnaruumis.

Linnapea Mihhail Kõlvart selgitas, et viimastel päevadel on mängu- ja spordiväljakutel olnud näha suurt hulka inimesi ja seetõttu on nakkusrisk neis kohtades kõrge.

"Viiruse leviku pidurdamine sõltub meist kõigist. Praeguses olukorras on kõige kriitilisema tähtsusega vaatamata ilusale ilmale koju jääda ja hoiduda kokkupuutumisest teiste inimeste ja pindadega, mida palju katsutakse. Mõistetavalt on piirang ebamugav, kuid palume lapsevanematelt mõistvat suhtumist ja hoolime oma laste tervisest," ütles linnapea.

Terviseameti info kohaselt levib koroonaviirus COVID-19 piisk-õhknakkuse teel ning kandub hõlpsasti edasi pindade kaudu. Mängu- ja spordiväljakuid kasutavad paljud inimesed, kuid nende pindade desinfitseerimine ei ole tulemuslik. Lisaks tekib mänguväljakutel otsekontakt laste vahel.

Tallinnas on kokku ligi 300 avalikku mängu- ja spordiväljakut.

Ka Tartu sulges avalikud spordi- ja mänguväljakud

Tartu linnavalitsus otsustas sulgeda teisipäevast kõik linna omandis olevad avalikud spordi- ja mänguväljakud ning muud avalikus kasutuses olevad kogunemiskohad, et tõkestada koroonaviiruse levikut. Tartu kriisimeeskond palub inimestel tungivalt püsida kodus või hoida õues liikudes kahemeetrist distantsi.

Tartu kriisimeeskonna juhi linnapea Urmas Klaasi sõnul võttis Tartu vastu otsuse avalikud kogunemiskohad sulgeda, kuna viimased päevad on näidanud, et inimesed ei ole mõistnud avalikes kohtades kogunemisega seotud nakkusohtu.

"On arusaadav, et eriolukorras on inimestel soov koos perega vabas õhus liikuda, aga on täiesti vastutustundetu koguneda seltskondadena ning panna niimoodi nii enda kui ka teiste elu ja tervis ohtu. Lapsevanemad peavad selgitama lastele piirangute vajadust ja tõsidust," ütles Klaas.

Tartu kriisimeeskond palub tungivalt mitte koguneda inimestel ka parkidesse, Emajõe kaldapealsele, spordiradadele, Anne kanali äärde ja muudesse kohtadesse. Võimalusel tuleks inimestel kodus püsida, kuid vabas õhus liikudes peab kindlasti hoidma vähemalt kaks meetrit distantsi. Poes tohiks käia vaid äärmisel vajadusel ja sealgi distantsi hoida.

Tartu ülikooli kliinikumi kriisimeeskonna juhi professor Joel Starkopfi sõnul on parim viis viiruse leviku piiramiseks isolatsioon.

"Soovitus püsida inimestel isolatsioonis tundub küll tülikas, kuid see on praegu ainuvõimalik viis viiruse levik peatada. Kuigi statistiliselt on vanemaealised kõige ohustatum eagrupp, võime juba praegu Eesti kogemuse põhjal öelda, et ka noored ja seni terved inimesed on jõudnud raskes seisus meie intensiivravi palatitesse. Head inimesed, teie käitumisest ei sõltu ainult meie inimeste tervis, vaid ka elu," lausus Starkopf.

Linnavalitsus sulgeb avalikud spordi- ja mänguväljakud ning muud kogunemiskohad võimalusel piirdelintidega või paigaldab neisse hoiatavad sildid. Lisaks paigaldatakse hoiatussilte soovitusega distantsi hoida ka spordiradade juurde ja muudesse avalikesse kohtadesse.

Üleskutse sulgeda kortermajade juures olevad mänguväljakud on saadetud ka korteriühistutele.

Pärnu linn keelab samuti mängu- ja spordiväljakutel viibimise

Pärnu linnavalitsuse kriisikomisjon otsustas teisipäeval samuti sulgeda kõik avalikud spordi- ja mänguväljakud. Väljakutele paigaldatakse vastava teavitusega eesti- ja venekeelsed sildid. Kokku suletakse ligi 80 avalikus kasutuses mängu- ja spordiplatsi.

"Nakkusrisk püsib eriti kõrge nendes kohtades, kus on inimesi. Viimastel päevadel on näha, et Pärnu populaarsematel mänguväljakutel, spordiplatsidel ja vabaõhu jõusaalides liigub ilusa ilmaga pidevalt lapsi, tervisesportlasi ja noori. Lapsed kiiguvad ja mängivad, tehakse trenni ja võimeldakse, mis kõik on väga tore, ent seejuures kipub ununema ohutunne ja teadmine, et koroonaviirus levib ka õues ja püsib väliatraktsioonide pindadel pikka aega nakatumisvõimelisena," selgitas abilinnapea Varje Tipp.

Abilinnapea soovitab lapsevanematel seada lastele väljas käimisel ranged reeglid ja järgida neid ka ise.

"Terved inimesed saavad värskes õhus liikuda, kuid seda tuleb teha nii, et ei tekiks rahvakogunemisi. Mänguväljakute asemel võiks piirduda oma aias olemisega. Aia puudumisel saab minna vähemkäidavatesse parkidesse tärkavat loodust uudistama, inimtühja mereranda või siis valida õueminekuks sellise kellaaja, kui inimesi liigub väljas vähem. Õues olles tuleb hoida kaaskodanikega vahet vähemalt kaks meetrit," jagas Tipp soovitusi.

Samuti tuleb tema sõnul lastele meelde tuletada, et ka korteriühistute mängualad, koolide juures asuvad staadionid, lastaedade õuealad, terviserajad ja kõikvõimalikud spordiplatsid, sealhulgas Munamäe rulapark ja pump track, on paigad, mida tuleb praegu igal juhul vältida. Ta soovitab eeskätt teismelistele üle korrata sedagi, et igasugused kogunemised ja kokkusaamised sõpradega on eriolukorra ajal keelatud.

 

Toimetaja: Merili Nael, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: