Euroliit ostab viirustõrjeks ühishankega 50 miljoni eest meditsiinitehnikat

Euroopa Liidu riikide ühishankega soetatakse 50 miljoni euro eest muu hulgas hingamisaparaate ja näomaske. 40 miljoni euro eest haiglatele meditsiinivahendite ostmise peab heaks kiitma europarlament, 10 miljonit lisab sellele Euroopa Komisjon.

Eelmisel nädalal esitas Euroopa Komisjon meditsiiniseadmete kokkuostu kav, et COVID-19 vastu võitlemiseks vajalik varustus jõuaks kiirelt liikmesriikidesse, kus seda napib.

Euroopa Parlament kavatseb kiiresti heaks kiita 40 miljoni euro väärtuses meditsiinivahendite kokkuostu Euroopa haiglate intensiivravi osakondadele, teatas parlamendi pressiteenistus. Euroopa Komisjon saab omalt poolt eraldada 10 miljonit eurot meditsiinitehnika ostuks. Muuhulgas kavatsetakse soetada hingamisaparaate ja kaitsevahendeid, nagu näiteks korduskasutatavad näomaskid.

Eesti terviseamet on varem märkinud, et Euroopa ühishange venib ning seetõttu otsitakse ise võimalusi kaitsemaskide ostuks.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütles pühapäeval, et "Euroopa protsess võtab tõesti kaua aega".

"Läksime ühishankesse juba veebruaris. Esimene hange ei õnnestunud, tehti uuesti, osade kaupa. Osa tarneid tuleb tõenäoliselt natuke kiiremini, teised natuke hiljem. Meid ka ei rahulda see, et maskide hange jääb aprilli või maisse," rääkis ta.

Jürilo sõnul ollakse otsinud teisi võimalusi ja ollakse sõlminud raamlepingu Eesti tootjaga, kes aitab hädapäraselt kõrgema taseme maskidega, mida on vaja protseduuride jaoks nii kiirabis kui haiglas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: