Kõlvart: Tallinn bussigraafikuid ei muuda

Varia
Varia Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinn ei kaalu ühistranspordigraafikute hõrendamist, kuigi on kõlanud ettepanekuid bussid-trammid-trollid panna nädalavahetuse graafiku järgi käima, ütles linnapea Mihhail Kõlvart kolmapäeval.

Isamaa fraktsiooni liikmed Kaido Kukk ja Priidu Pärna tegid linnavalitsusele ettepaneku analüüsida, kui palju on ühistranspordis praegu reaalselt sõitjaid ja kas oleks põhjendatud väljumissageduse vähendamine.

Kõlvarti sõnul pole väljumiste vähendamine, vaatamata sellele, et sõitjate arv on vähenenud 70 protsenti, mõeldav, sest sellega suureneks nakkusoht.

"Näeme, et inimesi palju ei ole. Aga – see on ju antud olukorras positiivne. Me ei hakka kunstlikult looma olukorda, kus inimesed peavad end bussidesse toppima nagu Ukrainas," lausus Kõlvart.

Kõlvarti sõnul kaalutakse väljumiste arvu vähendamist alles siis, kui vabariigi valitsus kehtestab üldise liikumispiirangu.

"Kuid isegi siis peab ühistransport jätkuvalt töötama, aga graafikud ja liinid peab üle vaatama," märkis Kõlvart.

Kõlvarti sõnul peab avalik sektor kriisiolukorras andma stabiilsuse signaale ja ühistransport on selleks hea vahend – vaatamata sellele, mis toimub, tuleb buss ja tuleb õigeaegselt ja kõik saavad sinna, kuhu vaja sõita, õigeaegselt.

Kõlvarti sõnul on linnavalitsusel ühistranspordi toimimise jaoks valmis ka varuvariant juhuks, kui valitsus otsustab liikumispiiranguid karmistada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: