Tallinna TV hakkab PBK-s uudiseid edastama

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinn hakkab venekeelses kanalis Pervõi Baltiiski Kanal ehk PBK-s edastama uudiseid venekeelsele vaatajaskonnale. Eetriaeg saadi PBK-st tasuta, ütles linnapea Mihhail Kõlvart ja lisas, et uudiseid toodab Tallinna Televisioon, kes selleks lisaraha ei saa.

Kõlvart ütles, et kuna kriisiajal on vaja inimesi informeerida, otsiti kaheks kuuks selleks võimalust. Tema sõnul hakatakse vaatajaid teavitama nii pealinna kui ka kogu Eestit puudutavast infost, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tallinna linn maksab kinni Tallinna uudised, mida tehakse Tallinna televisiooni poolt, mida näidatakse erakanalitesse ja samamoodi sama süsteemi järgi meil on plaanis näidata Tallinna uudised ka vene keeles," rääkis Kõlvart.

Kõlvart ütles, et PBK-d kasutatakse, kuna vene keelt kõnelevad inimesed vaatavad kõige rohkem seda kanalit. Uudiseid hakkab tegema Tallinna Televisioon ning lisaraha kahe kuu uudiste tootmiseks neile ei eraldata.

"Tallinna Televisioon maksab orienteeruvalt selle eest umbes 40 000 eurot, aga praegu me lähtume sellest, et Tallinna Televisioon peab enda eelarvega hakkama saama ja linn ei peaks täiendavaid vahendeid selleks eraldama," sõnas Kõlvart.

20-minutiline uudistesaade on PBK-s eetris kell 20.30.

Tallinna Televisioon kaasab uudiste tegemisse osaühing Subbmedia, kes tootis PBK-le varem infosaadet "Eesti uudised".

Subbmedia otsustas oma töötajad koondada, kui märtsi alguses teatas PBK omanik Baltic Media Alliance ehk BMA, et katkestab igapäevase infosaate "Eesti uudised" tootmise.

BMA põhjendas seda neile avaldatud riiklike ja õiguskaitseorganite ebaproportsionaalse survega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: