Tallinn jätkab oma venekeelsete uudiste edastamist PBK-s

PBK mikrofon.
PBK mikrofon. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinn sõlmis Pervõi Baltiiski Kanaliga (PBK) uue kokkuleppe, mille alusel jätkatakse sügisest kuni aastavahetuseni seal venekeelsete linnauudiste edastamist.

"Võin praegu kinnitada, et linnal õnnestus saavutada kokkulepe PBK-ga tasuta eetriaja saamiseks, et edastada programmi "Novosti Tallinna" ("Tallinna uudised"). Programmi tootmise rahastamine hakkab käima 2020. aasta linnaeelarvest selleks ette nähtud vahendite arvelt," ütles linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Rossman esmaspäeval ERR-ile.

Sama saade oli juba PBK eetris märtsi lõpust kuni 28. maini. Linnavalitsus põhjendas seda vajadusega informeerida venekeelset auditooriumi koroonakriisi ajal. Saade oli eetris esmaspäevast neljapäevani.

PBK andis oma eetri linnale tasuta, saated valmistas ette Tallinna linnavalitsusele kuuluv sihtasutus Tallinna Televisioon. Sihtasutuse algatusel kaasati "Tallinna uudiste" valmistamisse ettevõtte Subbmedia OÜ, mis on aastaid tootnud PBK-le saadet "Eesti uudised". See saade võeti eetrist maha 20. märtsil.

Rossman ütles esmaspäeval ERR-i venekeelsetele uudistele, et linnapea Mihhail Kõlvart olevat juba mai alguses kinnitanud, et linnavalitsus on huvitatud "Tallinna uudiste" jätkamisest, kuna linnaelanikud vajavad täiendavat venekeelset infoallikat nii eriolukorra ajal kui ka pärast seda. Lisaks ei andvat epidemioloogiline olukord maailmas alust optimismiks, mistõttu ilmselgelt säilitatakse linlaste õigeaegne ja laialadane informeerimine.

PBK-s jätkuvad venekeelsed "Tallinna uudised" 24. augustist kuni 31. detsembrini. Saated on eetris esmaspäevast neljapäevani, kokku antakse eetrisse 71 venekeelset uudistesaadet.

Toimetaja: Andrei Kraševski, Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: