Neljapäeval on PBK-s viimane Tallinna uudiste saade

PBK mikrofon.
PBK mikrofon. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Venekeelne telekanal Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) annab neljapäeval eetrisse viimase Tallinna linnavalitsuse algatusel käivitatud saate "Tallinna uudised". Kas ja millal Tallinna Televisiooni valmistatud saated jätkuda võiksid, ei ole teada.

"Kokkuleppe kohaselt läksid "Tallinna uudised" PBK-s neli korda nädalas eetrisse koroonakriisi ajal. Telekanal võimaldas oma eetrit kuni 28. maini kaasa arvatud. Sel nädalal läheb eetrisse viimane saade," ütles Tallinna linnavalitsuse venekeelse pressiteenistuse juht Kristina Rossman ERR-i venekeelsetele uudistele.

Tema sõnul hindab Tallinn koostööd PBK-ga positiivseks.

"Tuleb märkida, et koostöö oli efektiivne, seda kinnitab ka selle saate kõrge vaadatavus. Kantar Emori teleauditooriumi uuringu avalike andmete kohaselt oli "Tallinna uudised" aprillis venekeelsete vaatajate seas populaarsuselt teine saade, kohe pärast linnaprogrammi "Meie pealinn" ("Naša stolitsa"), mis samuti on eetris PBK kanalil," lisas Rossman.

Sellele vaatamata ei ole linnavalitsusel hetkel plaane selle saatega jätkamiseks.

Kokkuleppe "Tallinna uudiste" ("Novosti Tallinna") saate tegemiseks sõlmis linnavalitsus PBK-ga märtsi lõpus. Saade oli eetris esmaspäevast neljapäevani. PBK andis oma eetri linnale tasuta, saated valmistas ette Tallinna linnavalitsusele kuuluv sihtasutus Tallinna Televisioon. Sihtasutuse algatusel kaasati "Tallinna uudiste" valmistamisse ettevõtte Subbmedia OÜ, mis on aastaid tootnud PBK-le saadet "Eesti uudised". See saade võeti eetrist maha 20. märtsil.

"Tallinna uudiste" tootmise eest tasuti Tallinna Televisiooni eelarvest.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: