Leedu keelab laupäevast reisimise lennukitel ja laevadel

Vilniuse lennujaam. Foto tehtud 14. märtsil.
Vilniuse lennujaam. Foto tehtud 14. märtsil. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/PETRAS MALUKAS

Leedu valitsus kehtestas kolmapäeval reisikeelu reisimiseks lennukite ja laevadega, keeld jõustub laupäeval, erandiks on laevareisid Saksamaalt Kielist Klaipedasse.

"4. aprillist on keelatud reisijate ja nende autode transport Leetu reisilaevadel ja praamidel, erandiks on Kieli-Klaipeda-Kieli laevaliin siseministri või tema volitatud esindaja loal," teatas Leedu tervishoiuminister Aurelijus Veryga.

Laupäevast keelatakse ka reisilennud Leedu lennujaamadesse ja neist välja, välja arvatud Leedu transpordiohutusameti loal, millele peavad heakskiidu andma transpordi- ja välisministeerium.

Uued piirangud ei kehti kaubaveole, mis tähendab, et kaubaautod võivad laevadel Leetu saabuda ning ka lennukitele on lubatud kaubavedu.

Osana koroonaviiruse karantiinimeetmetest, mis kehtestati 16. märtsil, sulges Leedu oma piirid, piirates riiki sissepääsu kõigile, välja arvatud koju saabuvad kodanikud ja riigist lahkuvad välismaalased.

Välismaalased tohivad karantiiniperioodi lõpuni läbida Leedut transiidi korras. Välismaalt Leetu tagasi saabunud inimesed peavad veetma 14 päeva eneseisolatsioonis.

Leedu välisministeeriumi andmetel on karantiini algusest pea 3000 leedukat naasnud koju erilendudega ja laevaga, moodustades umbes poole end Leedu välisesindustes registreerinud kodanikest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: