Leedu pikendas karantiini kahe nädala võrra

{{1586349960000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Inimesed Vilniuse vanalinnas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / PETRAS MALUKAS

Leedu valitsus pikendas kolmapäeval koroonapandeemia tõttu kehtestatud karantiini kahe nädala võrra kuni 27. aprilli keskööni, kuid leevendas mõningaid selle tingimusi. Samas kehtestas valitsus kaitsemaskide kandmise kohustuse.

"Karantiinirežiimi pikendatakse kuni 27. aprilli keskööni," ütles valitsuse istungil tervishoiuminister Aurelijus Veryga.

Valitsus lubas kaubelda vabas õhus selleks määratud paikades taimede, seemnete, väetistega.

Valitsus pehmendas välismaalaste liikumise tingimusi, neid lubatakse riiki, kui nende pereliikmed, st vanemad, lapsed, abikaasad, eestkostjad on Leedu kodanikud. Seni lasti riiki vaid Leedu elamisloaga välismaalasi, diplomaate ja veokijuhte.

Valitsus karmistas kontrolli veokijuhtide üle juhtudel, kui piiripunktides tuvastatakse neil palavik või muud koroonaviiruse nähud. Veryga sõnul saadetakse nad juba piirilt tagasi.

Valitsus muutis ka kaitsemaskide kandmise alates reedest kohustuslikuks.

Elanikel keelati lihavõtete ajal linnade vahet sõita

Lihavõttepühade ajal on Leedus koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks liikumine rangelt piiratud. Valitsus keelas pühade ajal elanikel teistesse linnadesse sõita.

Keeld kehtib reede õhtu kella 20-st kuni esmaspäeva kella 20-ni.

Valitsuse karantiinikorra muudatustes nähakse ette, et piirangud ei kehti sugulase surma või raske haiguse, õnnetuse ja tööasjade puhul ning meditsiiniabi osutamiseks. Keeld ei kehti ka oma teise elukohta sõitmisel.

Liikumist piiratakse vaid inimeste kodukohaks mitteolevatesse linnadesse.

Leedus on koroonaviirus tuvastatud 154 meedikul, 1200 on karantiinis

Leedus oli kolmapäevaks koroonanakkus tuvastatud 154 meditsiinitöötajal, rohkem kui 1200 meedikut on karantiini eraldunud, ütles BNS-ile nakkusarst Daiva Razmuviene.

"Leedus on 154 tervishoiueksperdil tuvastatud koroonaviirus, karantiini eraldunud meedikuid, kes on haigetega kokku puutunud, on aga tänase päeva seisuga 1225," ütles ta BNS-ile kolmapäeval.

Razmuviene märkis, et Vilniuse piirkonnas on koroonaviirus tuvastatud 61 meedikul, Klaipedas 54, Kaunases ja Marijampoles 15, Panevežyses ja Taurages kolmel, Šiauliais kahel ja Alytuses ühel meedikul.

Ööpäevaga nakatus pea 20 meditsiinitöötajat, karantiinis olevate hulk kasvas mitmesaja võrra.

Razmuviene andmeil on Leedus praegu enesisolatsioonis ligi 9000 inimest.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: