Karilaid: kriisiolukorras on abipolitseinike lühem koolitamine mõistlik

Abipolitseinikud
Abipolitseinikud Autor/allikas: PPA

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid (KE) ütles, et peab mõistlikuks abipolitseinike erandkorras lühendatud koolitust kriisiolukorras. Opositsioon leiab aga, et see ei ole põhjendatud.

"Kriisolukorras pean igati mõistlikuks sellisel viisil abipolitsei ressursi kasutamist turvalisuse tagamiseks," ütles Karilaid ERR-ile.

Karilaid rääkis, et menetluses olev seaduseelnõu annab PPA peadirektorile suuremad võimalused ja paindlikkuse kaasata kriisolukordades abipolitseinikke.

"Eriolukorras võib abipolitseiniku 100 tunni nõuet vähendada, aga seda tehakse erandkorras vaadates ka vastava abipolitseinikku tausta. Lisaks peab olema eriolukorras jätkuvalt abipolitseinikul politseiametniku korraldus," selgitas Karilaid.

Ta lisas, et kriisiolukorras tuleb abipolitseile juurde peamiselt kaks meedet – viibimiskeelu kehtestamise õigus ja autode sundpeatamine.

"Kriisolukorras pean igati mõistlikuks sellisel viisil abipolitsei ressursi kasutamist turvalisuse tagamiseks," ütles Karilaid ERR-ile.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Hanno Pevkur kritiseeris abipolitseinike väljaõppe aja vähendamist.

"Nüüd kui me põhimõtteliselt vestluse pealt väga väikese ettevalmistusega hakkame inimestele andma erimeetmete kasutamise õigust juurde. Isegi eriolukorras olen ma selle suhtes suhteliselt skeptiline," märkis Pevkur nädal tagasi.

Praegu on abipolitseis umbes 1000 inimest.

Abipolitseiniku seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu on osa koroonaviiruse levikuga seotud meetmete kobaraalnõust, mille teine lugemine on riigikogu suures saalis teisipäeval ja kolmas lugemine kolmapäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: