Ravimiamet ei toeta käsimüügiravimite müüki tanklapoodides

Ravimiamet ei toeta õliühingu ettepanekut raviseaduse muutmiseks, et tanklapoodides saaks müüa käsimüügiravimeid.

Õliühing tegi 7. aprillil sotsiaalministeeriumile ja ravimiametile ettepaneku muuta ravimiseadust nii, et käsimüügiravimeid saaks müüa ööpäevaringselt avatud tanklapoodides.

Sellele reageeris proviisorite koda, kes seda mõtet heaks ei kiitnud. Proviisorid tõid välja, et riikides, kus käsimüügiravimeid näiteks toidupoodidest osta saab, on suured probleemid ravimite väärtarvitamisega.

Proviisorite koja hinnangul pole tanklateenindajatel piisavaid oskusi, et patsiente nõustada ravimite mõju ja koostoime kohta.

"Iga ravim on oma olemuselt mürk, mida kindla põhjuseta tarvitada ei tohi. Seepärast ongi apteegiteenuse oluliseks osaks patsientide ravimialane nõustamine," seisab proviisorite koja vastuses.

Lisaks ei usu proviisorid, et tanklakettides ravimite müümine kuidagi nende kättesaadavust üldpildis parandaks.

Proviisorite koja seisukohaga on nõus ka ravimiamet. Ameti sõnul ei ole apteegivõrk pandeemiatingimustes ülekoormatud ning tanklakette poleks vaja rakendada.

Apteekides tagatakse ravimite turvalisus ning ravimiameti hinnangul kaasneks tanklapoodides ravimite müügiga suurem järelevalve ja tekiks lisakulutused. Seda just tagasihoidliku ravimivaliku osas, kuna retseptiravimeid tanklakettides ei müüdaks.

Ravimiamet usub, et tanklatele ravimite käitlemisõiguse andmine ei looks mitte ainult võimalusi, vaid tooks kaasa uued kohustused ja ressursikulu.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: