Ajateenijad arvatakse ennetähtaegselt reservi

Ajateenijad.
Ajateenijad. Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi otsusel saadetakse 2019. aastal teenistust alustanud ajateenijad ennetähtaegselt reservi. Enamik ajateenijaid pääsevad reservi 15. maiks, sõltuvalt väljaõppekavadest võidakse osa ajateenijaid reservi arvata mõni päev varem või hiljem.

Vastavalt otsusele saadab kaitsevägi ajateenijad reservi üksuste ja etappide kaupa, kui kõik väljaõppe eesmärgid on saavutatud, teatas kaitseväe peastaap.

Reservi arvatakse ligikaudu 2600 ajateenijat, kes alustasid teenistust 2019. aastal. 2020. aasta alguses kaitseväega liitunud ligikaudu 460 ajateenijat jätkavad teenistust.

Herem rõhutas, et selle otsuse tegi ta tänase eriolukorra analüüsi baasilt. Kui koroonaviiruse levik Eestis või muud asjaolud muutuvad selliselt, et on vajalik otsust muuta, siis seda ka tehakse.

Praegust otsust toetavad tänavuse õppuse Kevadtorm lühem kestvus ja väljaõppe eesmärkide saavutamine, teatas peastaap.

Vastavalt vajadusele testib kaitsevägi enne reservi arvamist ajateenijate gruppe, et kontrollida neid võimalikku koroonaviirusesse COVID 19 haigestumisse.

"Meie eesmärgiks on saata ajateenijad reservi tervetena," ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti. "Me ei kontrolli kõiki koju minevaid ajateenijaid, kuna kaitseväes ei ole tänase seisuga ühtegi koroonaviirusesse haigestunud ajateenijat. Kuid on ajateenijaid, keda peame kontrollima – näiteks neid parameedikuid, kes on praegu Saaremaal meie välihaiglas teenistuses," lisas ta.

Arvestades ühiskondliku transpordi vähesust eriolukorra ajal, organiseerib kaitsevägi kõigile, kes soovivad, transpordi võimalikult kodule lähedasse asustatud punkti. 

Samuti on kaitseväe juhataja andnud korralduse üksuste ülematele korraldada alates maikuust jaanuari kutse ajateenijate linnaloale lubamine kooskõlas riigis kehtivate eriolukorra piirangutega.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: