Eestis töötavad Soome kodanikud ei pea piiri ületades karantiini jääma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pääs Soome-laevale Tallinnas Reidi tee poolt
Pääs Soome-laevale Tallinnas Reidi tee poolt Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Soomest saavad Eestisse töö ja õppimise eesmärgil või perekondlikel põhjustel tulla isolatsiooninõudeta senisest tihedamini ainult need inimesed, kellel on Soome kodakondsus, elamisluba või kelle alaline elukoht on rahvastikuregistri järgi Soomes ja neil ei esine haigusnähte, otsustas Eesti valitsus. Eesti kodakondsete ja elanike liikumist muudatus ei puuduta.

Möödunud reedel otsustas valitsus, et 14. maist leeveneb piiriületuskord, mille järgi peavad Soomest Eestisse saabuvad inimesed jääma piiriületuse järel 14 päevaks isolatsiooni.

Sellest olid vabastatud vaid need Eestis elavad, kuid Soomes tööl käivad inimesed, kes ei käi Eestis tihemini kui kord nädalas. Neljapäevast saavad nad aga Eesti ja Soome vahel liikuda ka tihemini.

Lisaks Soomes töötavatele Eesti inimestele kaob piiriületuse järgne isolatsiooninõue neile, kes saabuvad Soomest Eestisse tööle või siia õppima. Samuti ei pea koju jääma inimesed, kes saabuvad Eestisse vältimatul perekondlikul põhjusel.

Kuigi isolatsiooninõue kaob, on Eestisse saabujatel soovitus siiski hoiduda kahe nädala jooksul kodust lahkumast, välja arvatud tööl käimiseks või muul vältimatul põhjusel.

Lisaks rakendatakse täiendavaid ohutusnõudeid laevadel ja sadamates: Soome ja Eesti vahet reisijaid testitakse vabatahtlikkuse alusel koroonaviiruse suhtes, samuti jätkub pisteline piirikontroll. Eesmärgiks on vähendada viiruse võimalikku levikut Eestisse.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: