Ministeerium tegi esmajaotuse riikidest, kuhu esmaspäevast lennata ei saa

Tallinna Lennujaam
Tallinna Lennujaam Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas pühapäeval korralduse, millega ei tohi Eestist alates esmaspäevast lennata kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriik, Rootsi, Belgia, Taani, Türgi, Valgevene ja Venemaa.

"Viiruse leviku pidurdamiseks saame esmalt avada lennuliinid riikidega, kus viiruse levik on viimase 14 päeva statistika põhjal piisavalt väike," ütles Aas.

Majandusministeerium lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

"Selguse huvides rõhutan, et kuigi korraldusega keelame hetkel ka lennud Taani, siis prognoositult võib juba lähipäevil olla sealne epidemioloogiline olukord piisavalt paranenud, et sinna saab lendama hakata," lisas Aas. 

Tallinna lennujaama väljuvate lendude infos seisab praegu, et esmaspäeval kell 15.15 peaks väljuma lend Kopenhaagenisse. Ministeeriumi pressiesindaja Taavi Audo selgitas ERR-ile, et hetkel näitavad kõik märgid, et lend Kopenhaagenisse saab esmaspäeval toimuda. Ta ütles, et eeldatavalt langeb haigestumiste määr Taanis esmaspäeval alla 25. Pühapäevase seisuga on see tema sõnul 25,06. Kui aga see peaks jääma üle 25, siis lendu ei toimu.

Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab ministeerium üle iga päev ning avab või piirab lennuliinide avamist vastavalt viiruse levikule. 

18. mai seisuga saab tõenäoliselt ilma piiranguteta avada lennuliine Saksamaa, Poola, Norra, Austria, Läti ja Leedu suunal. Samas sõltub liinide avamine ka sihtriigi enda reeglitest. Nagu ka Eestis, kehtivad teistes riikides riiki sisenemisel piirangud, millega tuleks enda reisi planeerimisel arvestada. 

Pühapäeval keelatud sihtriikide piirang kehtib alates 18. maist kuni 7. juunini, mille järel hindab piirangu edasist vajalikkust majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koos terviseametiga.

Erandlikult kehtib Minski ja Tallinna vaheline piirang alates 24. maist, kuna Minski kaudu on oodata inimesi koju kuni 23. maini.

Esmaspäeval väljuvad tallinna lennujaamast Airbalticu lennud Amsterdami, Riiga ja võimalik, et ka Kopenhaagenisse. Toimuvad ka Finnairi lend Helsingisse, Belavia lend Minski ja Transaviabaltika lennud Kärdlasse ja Kuressaarde.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: