Rootsi välisministrit pahandavad naaberriikide suletud piirid

Rootsi välisminister Ann Linde.
Rootsi välisminister Ann Linde. Autor/allikas: SCANPIX / Caro / Ruffer

Rootsi välisministrile valmistab meelehärmi teiste Põhjamaa riikide soovimatus rootslasi üle piiri lasta.

Välisminister Ann Linde on mures, et rootslastel ei lubata vabalt teistesse Skandinaavia riikidesse reisida, kui neis piiranguid leevendades piire taas avama hakatakse.

Linde sõnul on teistel riikidel Rootsi koroonaolukorrast vale pilt.

Minister rõhutab, et Rootsil on teistega ühine eesmärk, seda püütakse lihtsalt teiste vahenditega saavutada. Rootsi jätmine reisipiirangute tühistamisest välja ei ole põhjendatud, leiab ta.

Roosti peaepidemioloog Anders Tegnell kinnitab, et Rootsist võib olla isegi ohutum turiste vastu võtta kui teistest riikidest.

"Suve alguseks võib olla juba nii mõnigi rootslane koroona vastu immuunne, mis teeks rootslastest ohutumad turistid kui teistest," ütles Tegnell uudisteagentuurile TT.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on öelnud, et veel ei ole täpselt teada, kui kauaks koroonahaiguse läbi põdemine inimesele immuunsuse annab.

Euroopa Komisjon soovitas nädala algul avada turismireisid selliste liikmesriikide vahel, kus epidemioloogiline olukord on enamvähem ühesugune.

Soome, Taani ja Norra on väljendanud Rootsi tõttu kartust piiride avamise ees.

Taanis ja Norras on tehtud ettepanek hoida piirid rootslastele kinni, aga teiste Põhjamaade kodanikke võiks hakata sisse laskma.

Ka Soome siseminister Maria Ohisalo on nimetanud Rootsi koroonaolukorda murettekitavaks.

Rootsis on nii nakatunute kui surnute arv palju suurem kui teistes Põhjamaades.

Neljapäeval avaldatud andmete põhjal on Rootsis nakkus tuvastatud 32 100 inimesel ja surnud on 3871 inimest.

Ööpäeva jooksul lisandus Rootsis 40 koroonasurma. Worldometeri andmetel on Rootsis miljoni inimese kohta 380 surmajuhtumit, Soomes aga näiteks 55.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: