Läti avaneb ettevaatlikumalt kui Eesti

Foto: ERR

Lätis on 1. juunist jälle avatud lastehoiud ja eksameid saab teha koolis kohapeal. Samast ajast on lubatud ka kultuurikollektiivide proovid, otsustas neljapäeva õhtul Läti valitsus.

Samas pole Läti valitsus suurte rahvaürituste korraldamiseks luba andnud.

Kehtima jääb kuni 25 inimese kogunemise piirang, endiselt tuleb hoida kahe meetri pikkust vahet. Viimast reeglit ei pea järgima treenivad profisportlased.

Kui haigestumus ei suurene, on uusi leevendusi oodata 9. juunist, mil Lätis lõpeb erakorraline olukord. Siis lubatakse kuni 200 inimesega avalikke kogunemisi.

Nõue katta ühistranspordis suu ja nina kehtib jätkuvalt ning inimesed on järjest rohkem ka sellega harjumas. Ka politsei on asunud suu- ja ninakatte kandmist usinamalt kontrollima.

Suviste ürituste osas on Läti valitsus olnud seni palju ettevaatlikum kui Eesti valitsus. Läti tervishoiuministri sõnul ei julge ta lubada, et suured üritused sel suvel Lätis toimuvad.

Ära on jäetud ka selle suve koolinooorte laulu- ja tantsupidu ning Positivuse festival. Positivusele piletid ostnud raha tagasi ei saa, piletid kehtivad järgmisel aastal. Raha Läti seaduste järgi tagasi ei maksta ja see kehtib ka näiteks Läti ooperi ärajäänud etendiste puhul.

Läti tasapisi siiski avaneb, esimesi päevi on avatud muuseumid.

Pärast seda, kui 9. juunil eriolukord suure tõenäosusega Lätis lõppeb, peaks plaani järgi hakkama kehtima nii-öelda üleminekuaja seadus, mida pragu aga veel pole. Milline see vaheetapp olema saab, selgub lähiajal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: