Tallinna lennujaam koondab 111 töötajat

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna Lennujaam, kuhu kuuluvad AS Tallinna Lennujaam ja AS Tallinn Airport GH, kärbib tegevuskulusid ning koondab kolme kuu jooksul 111 töötajat. Põhjuseks tõi ettevõte lennuliikluse katkemise ning selle aeglase taastumise.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Riivo Tuvike ütles, et koondamise otsust prooviti edasi lükata nii palju kui võimalik, kuid töötukassa meetmest on abi vaid lühiajaline ning koondamisest ei ole pääsu.

Tuvikese sõnul vähendas kontsern märtsis töötajate koormust ja töötasu kolmeks kuuks 30 protsendi võrra, abiks on olnud ka riigi poolt kiiresti käivitatud töötukassa meede.

"Need meetmed on aidanud meid lühiajaliselt, kuid kahjuks sellest ei piisa olukorra leevendamiseks ning oleme otsustanud koondada perioodil juulist septembrini 17 protsenti lennujaama töötajatest ehk 111 inimest. Kuivõrd , siis kahjuks ei pääse me ka nende vähendamisest," ütles Tuvike.

Ettevõte toetab lahkuvaid töötajaid uue töö otsinguil läbi erinevate koolituste ja nõustamise, lisas ta.

Tööjõukulud moodustavad lennujaama püsikuludest 41 protsenti.

Aprillis oli Tallinna lennujaama reisijate arv võrreldes 2019. aasta aprilliga 99 protsenti väiksem. Aasta lõpuks prognoosib ettevõte reisijate vähenemist üle 50 protsendi ning mitme miljoni euro suurust kahjumit.

Reisijate arvu taastumine kriisieelsele tasemele võtab prognooside järgi aega kaks aastat.

"Usume, et 2019. aastaga samale tasemele ehk kolme miljoni reisijani jõuame alles 2022. aasta lõpuks. Sealt edasi prognoosime reisijate arvu kasvu, kuid lühemas perspektiivis tuleb meil majandusliku jätkusuutlikkuse tagamiseks teha väga raskeid ja valusaid otsuseid," märkis Tuvike.

Tallinna Lennujaam on vähendanud 2020. aastaks planeeritud investeeringuid 10,3 miljoni euro võrra ehk 25 protsenti ja tegevuskulusid 5,4 miljoni euro võrra ehk 27 protsenti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: