Lennuliiklusteeninduse AS koondab 33 inimest

Ivar Värk.
Ivar Värk. Autor/allikas: Lennuliiklusteeninuse AS

Lennuliikluse mahu drastilise vähenemise tõttu algatas riigile kuuluv Lennuliiklusteeninduse AS kollektiivse koondamise. 213 töötajast on plaanis koondada 33.

Aasta tagasi läbis Eesti õhuruumi ööpäeva jooksul keskmiselt 700 lendu, praeguseks on see arv kahanenud umbes kahesajani. Lennuliiklusteeninduse AS-i esimese nelja kuu põhitegevuse müügitulu on langenud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 2,9 miljonit eurot. Ettevõtte teenitud puhaskahjum oli ajavahemikus jaanuar kuni aprill 1,8 miljonit eurot.

"Lennuliiklus on kukkunud 1996. aasta tasemele," ütles ettevõtte tegevjuht Ivar Värk. Märtsis teenindatud lendude arv kokku moodustas vaid 57 protsenti mullusest, olles langenud kuu lõpuks rohkem kui 80 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kulude kokkuhoiuks on ettevõte Värgi sõnul teinud olulisel määral kärpeid ning peatanud või edasi lükanud kõik planeeritud investeeringud, kasutanud töötukassa hüvitist aprillis ja mais ning püüdnud leida võimalusi Euroopa toetusmeetmest osa saamiseks.

"Selleks, et ettevõttena ellu jääda ning jätkata riigile olulise strateegilise teenuse osutamisega, oleme algatanud kollektiivse koondamise ning asunud töötajatega läbi rääkima võimalusi, mis tänasel päeval laual on," sõnas Värk.

Lennuliiklusteeninduse AS-i põhitegevus on kohalike ja rahvusvaheliste lendude juhtimine Tallinna lennuinfopiirkonnas ehk kogu Eesti õhuruumis ning sellega kaasnevates neutraalvete kohale jäävates osades.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: