Tallinna Sadam võtab Vanasadama terminali ehituseks 20 miljonit laenu

A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala eskiis.
A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala eskiis. Autor/allikas: K-Projekt AS

Riigi osalusega börsifirma Tallinna Sadam võttis SEB Pangalt laenu 20 miljonit eurot, mida plaanib kasutada Vanasadama kruiisiterminali, parkimismaja ja Admiraliteedi kanali silla ehitamiseks.

Tallinna Sadam sõlmis SEB Pangaga tagatiseta laenulepingu mahus kuni 20 miljonit eurot, tähtajaga viis aastat. Laenu baasintressiks on kuue kuu Euribor, millele lisandub intressimarginaal.

Laenu saab välja võtta kahes osas, esimene laenuosa summas 10 miljonit eurot tuleb välja võtta hiljemalt 30. juulil ja teine laenuosa summas samuti 10 miljonit eurot hiljemalt 31. detsemriks. Laen tuleb tagasi maksta 2025. aasta maikuus.

Finantseeringut kasutatakse peamiselt Vanasadama infrastruktuuri investeeringuteks, sealhulgas kruiisiterminali, parkimismaja ja Admiraliteedi kanali silla ehituseks ning automaat-sildumisseadmete paigalduseks.

Tallinna Sadam on varasemalt teatanud, et jätkab kriisist hoolimata tänavuseks planeeritud investeeringutega nagu D-terminali ehitus, Vanasadama kruiisiterminali ehitus ja terminali kõrvale kerkiv parkimismaja. Aasta esimese kolme kuuga investeeris ettevõte kokku 8,8 miljonit eurot, mida on üle kahe korra enam kui aasta varem samal perioodil. 

Tallinna Sadam esitas mullu sügisel linnale taotlused Vanasadama ala detailplaneeringute algatamiseks, mis hõlmab kogu Vanasadama piirkonda ning samuti käsliteb kuni viiekorruseliste elu- ja ärihoonete ehitamist ja rannapromenaadi rajamist. Samuti algatas Tallinn ka Admiraliteedi basseini äärse ala detailplaneeringu, kuhu sadam kavandab ärikompleksi rajamist.  

Tallinna Sadamat läbis 2019. aastal 10,6 miljonit reisijat ja 19,9 miljonit tonni kaupa. Kontserni möödunud aasta müügitulu oli 130,5 miljonit eurot, korrigeeritud EBITDA 74,3 miljonit eurot ning puhaskasum 44,4 miljonit eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: