T1 võlausaldajate nõuded polnud saneerimiskava vastuvõtmiseks piisavad

{{1590564300000 | amCalendar}}
T1 kaubanduskeskus.
T1 kaubanduskeskus. Autor/allikas: ERR

T1 kaubanduskeskuse võlausaldajate enamik hääletas omanikfirma saneerimiskava poolt, ent nende nõuded polnud kava vastuvõtmiseks piisavad, teatas AS Tallinna Moekombinaat börsile. Siiski võimaldab see saneerimiskava kohtule kinnitamiseks esitada.

Saneerimiskava vastu olev suurim võlausaldaja ei pea aga kohtlikku menetlust seaduslikuks.

Saneerimisseaduse kohaselt loetakse saneerimiskava vastuvõetuks, kui selle poolt hääletavad vähemalt pooled võlausaldajatest, kellel on vähemalt kaks kolmandikku kõigist häältest (nõuete mahust). Kui võlausaldajad on jaotatud rühmadesse, tuleb seda nõuet täita kõigis rühmades.

Võlausaldajatel paluti hääletada saneerimiskava üle 26. mail kella 18-ks. Märkimisväärne enamus võlausaldajaid hääletas kava poolt. Saneerimiskava poolt hääletanud võlausaldajate nõuded polnud aga kava vastuvõtmiseks piisavad.

Kuna enam kui pooled võlausaldajatest igas võlausaldajate rühmas hääletasid poolt, saab AS Tallinna Moekombinaat saneerimismenetlusega edasi liikuda ja paluda kohtul saneerimiskava kinnitada ilma kava eelneva heakskiitmiseta võlausaldajate poolt. Taotlus tuleb kohtule esitada hiljemalt 2. juunil.

Kohus teeb otsuse seoses AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimiskava kinnitamise taotlusega 14 päeva jooksul alates avalduse saamisest.

Kui kohus otsustab AS-i Tallinna Moekombinaat taotluse rahuldada, nimetab kohus saneerimiskava hindamiseks vähemalt kaks eksperti. Kohus võib saneerimiskava kinnitada, kui vähemalt üks ekspertidest leiab, et ettevõtte saneerimine on tõenäoliselt edukas.

Kohus määrab ka saneerimiskava kinnitamise otsustamiseks tähtaja, mis ei või olla pikem kui 60 päeva alates kohtu määrusest AS-i Tallinna Moekombinaat taotluse rahuldamiseks.

Kui kohus jätab AS-i Tallinna Moekombinaat avalduse menetlusse võtmata,  siis saneerimismenetlus lõpeb, kuid seda määrust on võimalik edasi kaevata.

AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimine aitaks säilitada ettevõtte toimimise ja umbes 1 000 inimese töökoha. See võimaldaks ka AS-il Tallinna Moekombinaat rahuldada võlausaldajate nõudeid palju suuremas ulatuses kui see oleks võimalik AS-i Tallinna Moekombinaat pankroti korral, teatas ettevõte börsile.

Võlausaldaja esindaja: ekspertmenetlus pole seaduslik

T1 suurimat võlausaldajat Lintgeni esindav vandeadvokaat Toomas Vaher ütles, et neile pole saneerimisnõustaja hääletustulemusi veel saatnud.

"Saneerimisnõustaja ei ole kreeditoridele veel saatnud hääletuse tulemusi. Lintgen ja mitmed teised võlausaldajad hääletasid saneerimisplaani vastu ning võlausaldajad lükkasid selle tagasi. Lintgeni arvates kohtleb plaan kreeditore väga ebaõiglaselt ja üritab samas maksimaalselt säilitada tänaste aktsionäride osalust keskuses. See lahendus pole ka keskuse rentnike ja teiste koostööpartnerite huvides. Lintgen soovib olukorra kiiret ja õiglast lahendamist," kommenteeris Vaher.

Selleks õiglaseks lahenduseks nimetas ta pankrotti, mis jätaks ka kaubanduskeskuse avatuks.

Vaher leiab, et kohtulik ekspertmenetlus pole seaduslik, sest tingimused selleks pole täidetud.

"Seaduslikku alust nn ekspertmenetluse läbiviimiseks ja võlausaldajate poolt tagasilükatud kava kinnitamiseks Lintgen ei näe, kuna seadusest tulenevad eeltingimused ei ole AS Tallinna Moekombinaadi (TMK) puhul täidetud. Tuleb lisada, et T1 töökohtade säilitamiseks ja suurendamiseks on TMK pankrot parim lahendus. TMK palgal on vaid kuus töötajat ning keskuse rentnike ja koostööpartnerite tegevust pankrot ei katkesta, kuna kaubanduskeskus on kavas lahti hoida. Küll aga tooks keskuse müük kaasa uued investeeringud ja töökohtade lisandumise," kommenteeris Vaher.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: