Aasta kalandusteo tiitli pälvis Sindi paisu eemaldamine

Foto: Keskkonnaagentuur

Aasta kalandusteo auhind anti tänavu välja esimest korda. Rahvahääletusel osutus võitjaks Sindi paisu eemaldamine ja Hans Soll, kelle roll selles loos on märkimisväärne.

Aasta kalandusteo auhinna "Räimepärg" andis üle Kalanduse Teabekeskuse juht Toomas Armulik, kes on ka selle idee ja kavandi autor. Skulptor oli Bruno Kadak.

Armuliku sõnade kohaselt ei oska ta öelda, kumb on Hans Solli suurem elutöö, kas mitmele põlvkonnale füüsika õpetamine või kalatee avamine. Solli oli tulnud õnnitlema ka Ago Kungla, kes Solli sõnul oli esimene ohvitser tema laevas.

Sindi paisu rajamine ei olnud kerge töö. Alguses oli alla kümne neid, kes Solli algatusel võtsid eesmärgiks Sindi pais likvideerida. See oli ligi kümme aastat tagasi ning tuli kulutada palju ametnike uksi, teha rahva hulgas selgitustööd ning mis kõige tähtsam, saada üksmeel riigiga, kes paisu avamisel oma õla alla paneks.

"Me oleme tõestanud selle Sindi paisu mahavõtmisega ja kärestiku ehitamisega, et Eesti kõrgeima võimu kandja on Eesti rahvas, et tema tahtmine teostub, kui see tahtmine muidugi õige on," ütles algatusrühma "Sindi pais" juht Soll.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: