Sindi kärestik sai valmis

Foto: Kadri Kauksi

Sindi kärestik, mis tagab kaladele pääsu kudemisaladele, sai valmis. Varem kaladele takistuseks olnud pais Pärnu jõel lammutati.

Vaidlused, kas 1834. aastal rajatud ja viimati 1976. aastal uuendatud pais ikka tuleks lammutada, kestsid aastaid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paisu lammutamise ja kärestiku ehitamisega seotud inimesed tegid sel puhul väikese paadisõidu.

"See on küll saanud positiivset vastukaja nii maailmast, Euroopast kui ka, mis kõige tähtsam, meie Eesti oma kalamehed on väga positiivset tagasisidet andnud. Ja väga hea meel on, et kala on juba saanud oluliselt kaugemale kui algul isegi arvati," rääkis keskkonnaminister Rene Kokk.

Projekt oli keeruline, selle üle vaieldi pikalt ja ettevalmistustööd olid põhjalikud.

"Võib-olla see ongi selle asja võti olnud, miks me ehituse ajal ei ole pidanud midagi suurt muutma, et nii kaua sai hoogu võetud. Eks meil need arutlused kogukonnaga, keskkonnamõju hindamine, kogu projekteerimise, eskiiside arutelud oli ju päris pika aja peale hajutatud, siis oli ainult mõistlik ta ruttu valmis ehitada," ütles keskkonnaagentuuri Sindi paisu projektijuht Külli Tammur.

Kärestik võimaldab Pärnu jõel süstasporti arendada. Vallal on isegi plaanis sinna vastav keskus ehitada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: