Alutaguse matkakeskus avas uue hooaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alutaguse matkaspordi- ja seikluskeskus avas hooaja uute atraktsioonide testimisega. Kui tavaliselt käivad ronimisradadel harjutamas kogenud mägironijad, siis seekord panid end proovile tavalised kontoritöötajad.

Harrastusalpinisti suurimaks väljakutseks on kaevandusmuuseumi 27 meetri kõrgune torn. Kuid ülesronimine läheb üllatavalt kiiresti ning vaid allatulekul peab korraks ripptelgis käsi puhkama. 

"Alguses öeldi, et peab hästi palju jalgu kasutama ja ei tohi käsi kasutada, aga no ikkagi hoiad päris palju kätega, käed väsisid ära. Võimas eneseületus, täielik," tunnistas kontoritöötaja Kristi.

Algava seiklushooaja uudissõnaks on kirkatamine. Päris kirkatada saab suurel seinal ja proovida harjutusrajal. Kirkatamine on teoorias väga lihtne – üks kirka ühte kätte, teine kirka teise kätte ja paned aga mööda seina ludinal üles. Kuid see on teoorias, mitte praktikas.

"See oligi kõige keerulisem ja ohtlikum atraktsioon minu jaoks, sest ei olnud seda kindlustunnet kirkades. Kui sa hoiad kätega, siis sa usaldad ennast, aga kirkasid ma ei usaldanud," avaldas Anton.

Kastironimise nipid saavad selgeks peale esimest kukkumist. "Strateegiliselt on kõige tähtsam esimene kast panna õieti paika. Hea oleks, kui siia tulla, võtta kaasa lood. Aga jah, kuskil kaheksanda-üheksanda kasti juures hakkab kogu see torn kõikuma," rääkis Teet.

Esialgu kartsid korraldajad, et kontoritöötajad löövad põnnama, kuid kõik läks üle ootuste hästi.

"Paistab, et selline sünergia toimib, et oi ma tegin seda, ma lähen nüüd proovin seda. Oi, sa saad hakkama, ma tahan ka. Väga hästi toimib, üle ootuste," rõõmustas Alutaguse matkaklubi tegevjuht Ingrid Kuligina.

Alutaguse matkaklubi ronimisatraktsioonid on Kohtla-Nõmmel avatud kõigile huvilistele kolmel nädalalõpu päeval.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: