Ida-Virumaale loodatakse suvel külla kutsuda 100 000 turisti

Foto: Rene Kundla/ERR

Selleks, et täita koroonajärgsel ajal välisturistide puudumisest tekkinud tühimikku, on Ida-Virumaal käivitatud küllakutsumistalgud. Kampaania "Koos Ida-Virus" eesmärgiks on võetud, et sel suvel külastaks Ida-Virumaad 100 000 inimest.

Eelmisel, turismi rekordaastal ööbis juunist augustini Ida-Virumaal 91 000 inimest, neist 34 000 olid välismaalased, neist ligemale pooled olid turistid Venemaalt, millega piir on huvireisijatele endiselt suletud.

Toila sanatooriumi tegevdirektor Jaak Pruunes on kindel, et Ida-Virumaa spaad suudavad Eesti turistide toel rasked ajad üle elada. "Tegelikult jäävad kõik spaad ellu. Ma ei saa aru, miks need kõik suured Tallinna hotellid kinni lähevad. Vist vaid selle pärast, et enam pole soomlasi, rootslasi, norrakaid, aga meie elame eestlastega ära," ütles Pruunes.

Ida-Virumaa turismikoordinaatori Kadri Jaloneni sõnul toetub lootus siseturismi tõusukõveraks sellele, et maakonnas on valminud või valmimas uued turismimagnetid eesotsas värske sisu saanud Narva muuseumiga. Ida-Virumaa küllakutsumiskampaaniat toetab Jaloneni hinnangul seegi, et maakonnal on olemas nüüd ka turismiturundajast reisikorraldaja, kelleks sai konkursi teel GoTravel.

"Esmakordselt Eestis on üks piirkond endale hankinud ühise reisikorraldaja ja see annab meile juurde vähemalt kaheksa ühispaketti, kus meie turismiklastri partnerid teevad omavahel ühiseid pakette ja reaalselt müüki: müüki Soome ja Eesti turul," rääkis Jalonen.

Küllakutsumiskampaaniaga on liitunud ka mitmed Ida-Virumaa asutused, kes toetavad kohalikku turismisektorit sellegagi, et korraldavad koolitusi ja seminare kodumaakonnas.

"Selle projektiga me ühinesime kohe alguses, me saatsime info oma töötajatele ja tudengitele infolistide ja uudiskirja kaudu ning näitame ka ise eeskuju. Näiteks hiljuti oli meil strateegiaseminar, mida me viime tavaliselt läbi väljaspool Ida-Virumaad, kuid seekord oli meil strateegiline otsus, et me teeme selle Ida-Virumaal," ütles TTÜ Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht.

Roosileht lisas: "Iga eestimaalane peaks mõtlema praegu mitte ainult iseendale, vaid mõtlema natuke laiemalt, sest kui me räägime majandusest ja turismist, siis miks me peaksime sõitma välismaale, et toetada mõne teise riigi majandust. Leidkem need kohad, imekaunid kohad siin Eestimaal."

Küllakutsumistalgute atraktiivsemaks muutmiseks loosib Ida-Virumaa turismikoostöökogu kampaaniaga liitunute vahel suvi läbi välja auhindu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: