Läti eraldab kahe aastaga kaks miljardit eurot majanduse taastamiseks

Läti peaminister Krišjanis Karinš.
Läti peaminister Krišjanis Karinš. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lätis eraldatakse järgmise kahe aasta jooksul kaks miljardit eurot COVID-19 kriisist ülesaamiseks ja majanduse taastumise kiirendamiseks, ütles peaminister Krišjānis Karinš esmaspäeval pärast võimukoalitsiooni iganädalast kohtumist.

Kariņši sõnul pidasid koalitsioonipartnerid ägedaid vaidlusi, mis viisid kokkuleppeni lähiaastate strateegilistes investeeringutes, et tulla toime COVID-19 kriisiga ja edendada majanduse taastumist.

Koalitsioon leppis kokku investeerida kahe aasta jooksul Läti majandusse kaks miljardit eurot.

"Kui eelmisel nädalal me langetasime otsuse, kuidas raha investeerida, siis nüüd on kokkulepe valdkondade kaupa. Raha eraldatakse kolmes võrdses osas toetusteks, taristule ja moderniseerimisele," ütles Karinš.

Läti toetab kultuurisektorit 32 miljoni euroga

Läti koalitsioonipartnerid leppisid esmaspäeval kokku, et kultuurivaldkonda toetatakse 32 miljoni euroga, aitamaks sektorit COVID-19 kriisist ülesaamisel, ütles kultuuriminister Nauris Puntulis.

"Täna on lõpuks ometi rõõmus päev, sest saime kokkuleppe konkreetsete arvude osas, mida varem arutati vaid teoreetiliselt," ütles minister.

Puntulis ütles, et 32 miljonit eurot on määratud selleks, et aidata kultuurisektor kriisist välja.

Ministri sõnul kulutatakse eraldatud summa toetustele, taristule ja moderniseerimisele. 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: