ERR Helsingis: Haavisto hinnangul võib Soome reisipiirang nädala jooksul lõppeda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Soome püsib kolmapäeva seisuga endiselt Eesti turistide jaoks suletuna ning lisaks soovitab Soome valitsus ka oma kodanikel mitte Eestisse reisida, ütles Soome välisminister Pekka Haavisto ERR-ile antud intervjuus. Samas märkis ta, et reisimispiirang võib kaduda lähima nädala jooksul.

Soome piir püsib tavaturistide jaoks endiselt suletud. Hoolimata pikast arutelust ei jõudnud Soome valitsus kolmapäeval kokkuleppele piirikontrolli kaotamises ja reisipiirangute lõpetamises, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas peab välisminister Pekka Haavisto võimalikuks, et piirid avatakse ikkagi enne 14. juunit, mis on praeguse seisuga reisimispiirangute kehtivuse lõppkuupäev.

"Me soovime hõlbustada reisimist sellistesse riikidesse, kus olukord koroonaviirusega on samasugune nagu Soomes. Kuid otsustega läheb veel aega. Mõni päev, võib-olla nädal," rääkis Haavisto.

Tema sõnul on nii Balti riikides kui ka Taanis ja Norras koroonaviiruse levik kenasti kontrolli all, kuid Soome avab end välismaailmale siiski tasa ja targu.

"Me Soomes mõtleme ka võimaliku teise ning kolmanda laine peale. Oleme ettevaatlikud ja peame oluliseks võimekust nendele reageerida," ütles ta.

Neile, kes otsivad seost Soome reisimispiirangute ja EKRE juhtide väljaütlemiste vahel Soome peaministri aadressil, on välisminister Haavistol aga selge sõnum.

"Meie valitsuse tuumik ei lase end väikesest kriitikast küll heidutada," ütles Haavisto.

Pikemat Pekka Haavisto intervjuud saab lugeda neljapäeval ERR-i portaalist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: