Vähesed põllumajandusettevõtted on huvitatud õpilasmalevlaste panusest

Maal tegutsevate õpilasmaleva rühmade suurim tööandja on kohalik omavalitsus, sest paljud suured põllumajandusettevõtted õpilaste kätetööst enam huvitatud pole.

Türi valla õpilasmaleva projektijuht Erika Teras ütles "Aktuaalsele kaamerale", et malevlastele maksab palka kohalik omavalitsus, seetõttu tehakse peamiselt heakorratöid. Mõne aasta eest käidi ka põllumajandusettevõtetes, kes nüüd on malevlastest loobunud, sest töö teevad ära masinad.

"Lapsed on valmis kõike tegema, et saaks aga töötasu ja koos teistega midagi teha. Valikuid ei ole, praegu sobib kõik, aga ilm on palav. Ega see väga lõbus ei ole," rääkis Teras.

Õpilaste suurim tööandja Järvamaal on Järva vald, kus tegutseb 12 rühma 144 õpilasega. Imavere noored Tormi ja Monika töötasid kolmapäeval kohalikus aiandis.

Tormi sõnul eelistaks ta teha maatööd. "Linn ei ole minu jaoks huvitav," sõnas ta.

Imavere aiand on tööanadja, kus õpilasmalevlasi ei kardeta. Aiandi perenaine Terje Tamm kinnitas, et noortest on palju kasu.

"Noorsootöötaja pakkus meile ja võtsime avasüli nad vastu," ütles Tamm ja kinnitas, et kuna ettevõte kasvab, siis on abikäsi vaja.

Järva valla noorsootööjuhi Triin Konradi sõnul pingutavad rühmajuhid, et kõik õpilased saaksid malevasuve jooksul n-ö päris maatöö kogemuse.

"Kas siis põllul tööd tehes, võib-olla ka lehmalaudas. Mõni rühm läheb meil linnufarmi - korjavad mune, annavad väikeloomadele toitu ette. Augustis läheme mustikaid korjama. Täna oleme siin aiandis," rääkis Konrad.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: