E-Piim võttis malevarühmad appi juustu pakendama

Foto: ERR

Nagu linnadeski oli ka paljudel maapiirkondades tegutsevatel õpilasmaleva rühmadel raskusi tööandjate leidmisega. Võimalusest haaras kinni Põltsamaal asuv E-Piima juustutehas, kes võttis õpilasmaleva rühmad endale tehasesse juustu pakendama.

See, et õpilasmaleva rühmad toiduainetööstusesse tööle asuvad, on harv nähtus. Kuna E-Piima juustutehasel jäi nõudluse taastumise tõttu töökäsi puudu, olid vabanenud õpilasmaleva rühmad hea variant olukorra lahendamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me pidime algul tööl olema maasikapõllul, aga nagu kõik teavad, siis see aasta maasikad läksid natukene hallitama ja siis viimasel hetkel leiti meile uus tööandja E-Piimast. E-Piim oli valmis kõik meie malevlased vastu võtma. Nad teevad igasuguseid erinevaid abitöid, pakendavad juustu kastidesse, voldivad kaste kokku ja aitavad kõiki töötajaid siin, millega nad tohivad," selgitas õpilasmaleva rühmajuht Kaisa Pulk.

Juustu pakendamisega tegelev malevarühm töötas tehases kolm nädalat. Pärast vahetuse lõppu on E-Piim noorte pühendumusest üllatunud.

"Võib öelda, et oleme väga rahul noortega. Olime algul skeptilised, kuna ka töö organiseerimisel on ju palju piiranguid noortega - aja suhtes ja töö iseloomu suhtes -, aga noored olid nutikad, suhtusid pühendusega, said aru toidutööstuse kõrgetest hügieeninõuetest ja jätsid nii individuaalselt kui ka koos juhendajatega meile tõesti väga hea mulje ja oli tõesti positiivne kogemus," tunnustas E-Piima juht Jaanus Murakas.

Tema hindab praeguse põhjal, et malevlasi võiks tulevikus rohkem tööstuses kasutama hakata.

Miinimumpalga peal töötavad noored ise on E-Piimaga rahul, sest tööülesanded ei ole nende hinnangul nii üksluised kui põllul.

"Ja palju parem töö, kuna siin on rohkem töid kui näiteks maasikapõllul, on mitmekesisem. Peamiselt pakin juustu kastidesse ja panen need euroaluste peale, kus need siis lähevad Soome ja mujale," rääkis Dominic.

"Ma olen just rõõmus, et ma siia sattusin. Maasikate korjamine tundus natuke hirmutav ja ma olen tegelikult väga õnnelik. Kõik on väga toetavad ja sõbralikud, aitavad, kui on abi vaja," ütles Anna-Ly.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: